2012 Perde Modelleri

Dekorasyon uygulamalarında son yıllarda öne çıkan perde modelleri, artık evin tüm dekoratif unsurları ile uyumlu olacak şekilde seçiliyor. Uzun yıllardır ihmal edilen perdelerin, artık çok önemli bir dekoratif unsur olduğu görüşü yaygınlık kazandı.

2012 perde modelleri

2012 perde modelleri

Perde renk ve desenlerinin seçiminde oda dekorasyonunda kullanılan mobilya ve diğer ürünlerin renk ve desenleri de etkili olmalıdır. 2012 Perde modasında da bu yönde bir eğilim söz konusu. Kullanıldığı mekândan tamamen bağımsız perde modelleriyle artık karşılaşmıyoruz. Tam bir uyumu içeren 2012 dekorasyon modasında yeni nesil perde modelleri de tüm dekorasyonla uyumlu olabilmesi için zengin bir renk ve çizgi alternatifleriyle üretilmiş. 2012 Perde modellerinde tek renk ve uçuk tonların ısrarından vazgeçilmiş.

2012 perde modeli

2012 perde modeli

Karşımıza daha canlı ve enerjik tonlardaki perde desenleri çıkıyor. Dünya dekorasyon ve perde trendlerini Türk perde firmalarının 2012 ürünlerinde de görebiliyoruz. Perde modasını yakından takip eden Türk perde markaları, şıklığı ve zarafeti bir arada barındıran tasarımlara imza atmış. 2012 perde modellerinde zengin bir renk seçeneği var. Mobilya ve halılardan kendisini sıyıran ancak onlarla bir uyum sergileyen perde modelleri bu yılın modası olarak görünüyor.

2012 dekorasyon modasında gözlenen sadeleşme akımı kendisini 2012 perde modasında da göstermiş. Perdeler gözü yoran desenler ve renklerden vazgeçilmiş. Daha hareketli daha canlı perdeler, karmaşadan uzak sade çizgiler taşımaktadır. Genç odası ve çocuk odası perdelerinde 2012 modelleri daha genç çizgiler taşıyor. Yılın en popüler çizgi film ve animasyon kahramanları perde desenlerinde yine hayat bulmuş ve çocukların hayal dünyalarını süslemek için bekliyor.

perde modelleri 2012

perde modelleri 2012

2012 perde modasında tek bir rengin hakimiyeti yerine oldukça zengin renk seçeneği var ancak yine de beyazın saflığı pek çok perde modelinde karşımıza çıkıyor. Bunda beyaz perdenin hemen hemen her dekorasyon ürünüyle uyumlu bir şekilde kullanılma rahatlığı yatmaktadır. Mutfak perdelerinde ise daha pastel tonları görüyoruz. Lila ve pembe rengin ağırlıkta olduğu 2012 mutfak perdesi modellerinde geniş desenli ve çiçek figürlü çeşitler tercih edilmiş.

Perdeler, kullanıldıkları mekanlara hareket ve dinamizm katarlar. Bundan dolayı 2012 perde modellerinde de modern çizgilerin yanında gençlik ve enerjik renkler ve desenler kullanılmaya çalışılmış.

One comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir