Evinizi Düzenli Tutmanın Yolları

Evinizi düzenlemek istiyor ancak nerden başlayacağınızı işin içinden nasıl çıkacağınızı bilmiyorsanız.5 dakika gibi bir sürenizi yazımı okumaya ayırın. Evinizi düzenlemeye küçük eşyalarınızdan başlayın.

Kitap, CD, süsler, biblolar gibi küçük eşyalardan işinize yaramayacak olanları veya gereksiz olanları gözden çıkarmakla başlayabilirsiniz. Bu tip evinizde gereksiz yer kaplayan eşyaları arkadaşlarınıza, dostlarınıza, akrabalarınıza veya çeşitli sosyal yardımlaşma kurumlarına vererek onlara yararlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Hangi eşyaların gideceğine karar verdikten sonra kalan eşyaların arasında bir gruplama yapabilir, sonradan onlara kolayca ulaşmanızı sağlayabilirsiniz. Bu gruplandırmada göz önünde bulundurmanız gereken kriterler kullanım sıklığı, kolay ulaşımı gibi belirleyici özellikleri olan konular olmalıdır.

Eşyalar kategorilere ayrıldıktan sonra onları en uygun mobilyalarınıza yerleştirmeye, kapladığı alanın ve bulunduğu konumun doğru olup olmadığına özen göstermeniz sizin yerden tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Daha önceden evinizde gözden kaçırdığınız köşe, merdiven boşluğu gibi ufak alanları kullanarak daha verimli hale getirebilirsiniz. Bu işlemde tamamlandıktan sonra eşya yerleştirme aşamasında anahtar kelime düzenli olmasıdır. Örnek olarak iç çamaşırlarınızın bulunduğu çekmeceye bir kutu koyarak çamaşırlarınızı da bu kutunun içine yerleştirerek çekmecede yerden tasarruf etmiş olursunuz.

Banyoda yer kaplayan havlu ve benzeri malzemeleri çeşitli hazır ve şık ünitelerde saklayarak daha düzenli olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir