Evlerde Desen Kullanımı

Kış mevsiminde evlerde renk ve desen kullanımı artıyor.. Renklerdeki minimalizm, trend ve desen seçimi yaparken kombinasyonlarda kendini gösteriyor..

Evlerde Desen Kullanımı

Evlerde Desen Kullanımı

Sadece ev tekstili konusunda değil mutfak ve banyoda seramiklerde sofra takımlarında ve duvarlardada güzel renk ve desenler yoğunlukla kullanılmaya başlandı..

Yıllar geçsede dantel gibi klasik kumaşlar her zaman çeyizlerin ve evlerin vazgecilmez aksesuarı olmaya devam ediyor buda yeni neslin modanın hızına ve hiç bir trendin kalıcı olmadığına verilen tepkidir..

Evde kullanılan desenlerin ilham kaynağı çeşitli kültür ve zaman dilimine inebilmekte.

Çin minyatürleri, hint tarzı ipek kumaşlar, geleneksel afrika stili evlerde desen kullanımına büyük katkılarda bulunuyor..

Çok standart gibi görünen bir çok desenler gerçekte kontrolü zor bir simetri taşımakta. Desenlerin evlerde serbest dolaşımı yapılan düzenlemelin aynı olmamasınıda sağlıyor.

Evlerde aşırı derecede çiçekli desen kullanmak sıkıntı yaratabilir. İki büyük desenli ev tekstili kullanımnda biraz mesafe bırakmanız uygun olacaktır. Örneğin; Sarı çiçekli duvar kağıdı ile kaplı bir odaya kırmızı renkli bir mobilya takımı kadınsı bir tarz oluşturabilir ve güzel olacaktır.

Küçük odaları olan evlerde büyük desen görüntüsünün sorunlarını yaşamamak için tavanın yüksek olmasına özen gösterin. Ayrıca evi geniş göstermek için çokca ayna ve cam kullanmanız uygun olacaktır.

Sarı ve Kırmızı Uyumu

Sarı ve Kırmızı Uyumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir