Özdilek Yatak Odası Örtüsü Nevresim Takımları

Modern  yatak örtüsü ve nevresim takımları ile bu tasarımları üretmeyi ve sürekli yenilikler katmayı sürdüren Özdilek, nevresim takımları ile yatak odalarının havasını değiştiriyor. Koleksiyonunda birbirinden farklı çalışmalara yer veren markanın; Efsun, Kibele ve Eternity modellerini sizin için inceledik.

Saten Nevresim Yatak Örtüsü Takımı

Saten Nevresim Yatak Örtüsü Takımı

Efsun; koyu renk bir zemin üzerinde şekillendirilmiş ve bu açıdan oldukça cesur bir tasarım olarak belirginleşiyor. Modelin özenli desenlerinde nakış ve işleme efektleri öne çıkıyor.

Çiçek desenlerinin çizgisel kullanımı, birbirini tamamlayan renklerin yoğun şekilde iç içe geçerek sunulması, buna karşın oldukça ağırbaşlı ve duru bir kurgu elde edilmesi; Efsun’un şaşırtıcı olduğu kadar güzel bir uygulama olmasını sağlamış.

Kibele’de ise koyu ve açık renk zeminler bir arada kullanılarak, ana panoda şık bir kontrast yakalanmış. Bu iki renkle aynı oranda uyum sağlayan ara ton ise hareketlilik açısından önemli rol üstlenmiş. Kibele’de de kontur çizimler ve bu şekilde elde edilen desenler baskın noktada…

Bu baskınlığı dengeleyen geometrik figürler, gereksinilen dengeyi kuruyor.

Özdilek Nevresim Yatak Örtüsü Takımı

Özdilek Nevresim Yatak Örtüsü Takımı

Eternity modelinde de koleksiyonun genel teması rahatça seziliyor. Üç farklı renk ile oluşturulan bütünleşik pano zemin, alan olarak az ancak etki olarak yüksek bir desen kullanımı ile zenginleştirilmiş. Çizimlerin geleneksel figürlere olan yakınlığı, zarif ve asil bir etki bırakmaya yardımcı oluyor.

Yalın bir tasarım olarak karşımıza çıkan Eternity, sade ve şık bir yatak odası atmosferi için belirleyici bir çizgide estetize edilmiş.

3 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir