Ofis Mobilya Ve Dekorasyon Çeşitleri

Yoğun bir iş temposu olan, belirli çalışma alanına sahip herkesin, müşteri iletişimi açısından çalıştıkları mekan büyük önem taşımaktadır.

Bir müşterinin iş yerine girdği an ilk dikkatini çeken mekanın dekorasyonu ve görselliğe hitap eden yanıdır.  Bu yüzden modern ve şık çizgiler sergilemeniz şart. Bunun yanı sıra sadece dialog içerisinde olduğunuz müşterileriniz, çevreniz için değil, mekanınızın sizler için de kullanışlı, konforlu olması önemli. Sonuçta kimse huzurlu olmadığı bir ortamda çalışmak istemez.

 

Çalışma ortamınızın motivasyonunuzu artırıcı, verimli çalışmanızı sağlayıcı olması lazım. Bu sebeple yapacağınız mobilya ve renk seçimleri çok önemli. Ne fazla cıvıltılı olmalı, ne de çok koyu ve mat. Bu iki uç nokta arasında uygun olan tasarımı bulursanız, hem şık ve modern bir görünüm yakalayabilir, hem de güleryüzlü, içten fakat ciddi bir çalışan olduğunuz izlenimini verebilirsiniz.

 

Sonuçta bir müşteri sizden ilgi, hoşgörü, güleryüz beklediği gibi, işinin ciddi ve düzgün bir şekilde hallolmasını da ister. Tüm bunları sağlayabilmeniz biraz da sizden sonra çalışma ortamınıza bağlıdır.

Ne kadar doğru bir dekorasyon seçimi yaparsanız, müşteriyi de o kadar olumlu yönde etkileyebilirsiniz. Çalışma mekanınızın renk ve dekorasyon çizgisi, sizi yansıttığı için, farklı ve sıradışı olmak da müşteriyi etkileyecektir. Müşterinin size güvenebilmesi ilk olarak markayla, sizinle ve daha sonra  renk seçimiyle doğru orantılı olduğu için, fazla sade renkler tercih etmek müşteriyi olumsuz etkileyecektir. Ölçülü, şık ve görsel bir seçeneğe yönelmeniz sizler için de son derece yararlı olacaktır.

One comment

  • Bizde ofisimiz için mobilyalar arıyoruz , istiyoruz ki fıstık yeşili ağırlıklı olsun göze hoş gözüksün lâkin kararıda tam anlamıyla veremiyoruz. Sizlerin değerli görüşleri nelerdir acaba ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir