Küçük Yatak Odaları Nasıl Düzenlenmelidir

Bazen yaşam alanlarımızda kullanım gereği hareket alanımızın geniş olması gerekir, bu türden durumlarda yeniden bir düzenlemeye ihtiyaç duyabiliriz. Genelde bu türden sorunları küçük yatak odalarında daha sık yaşıyoruz.

Yatak odalarımızdaki yer azlığı nedeniyle yaşadığımız sıkışıklık belli bir zaman sonra bizlere yeterli gelmeyen bir alanda yaşadığımız hissini vereceği için bazı önlemler almamıza neden olacaktır.

küçük oda

küçük oda

Küçük yatak odaları nasıl genişler

Öncelikle açık renk tonlar kullanacağımız boyalarla duvarları boyamalıyız. Açık renk her zaman daha geniş bir alanda olduğumuz duygusunu yaşatır. Duvarlarımızda bulunan tablo boyları da ayrı bir önem kazanmaktadır, büyük boy yerine orta boy seçeneklerini kullanabiliriz.

küçük oda düzenlemeleri

küçük oda düzenlemeleri

İhtiyacımız dâhilinde olmayan masa sandalye, komidin, aynalı masa, dolap gibi tercihleri oda dışına taşıyarak ferahlığı biraz daha sağlayabiliriz.

Kullanacağımız eşyalarında açık renk olmasının faydasını belirtirken, yatak başlarının da normal yatak odasında bulunandan daha küçük olması gerektiğini de belirtmekte yarar var. Televizyon seyretmeden duramam diyenlerdenseniz duvara montaj olabilecek türden LCD ince ekranları seçmenizi tavsiye ederiz. Masa üstü bir bilgisayar yerine de diz üstü terciniz olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir