Radyatörlerdeki Yeni Görünüm

Evimizde soba olduğu günleri hatırlar gibiyim. Kovayı boşalt, doldur, yakmaya çalış… Soba yanan oda sıcacık ama diğer odalar buz gibi… Ayrıca zehirlenme tehlikesi de var… Bakımı da uğraştırıcı ve kirlidir; boruları çıkar, içlerini temizle, tekrar yerine tak… Kısacası oldukça zorlu ve tehlikeli bir durumdur soba ama imkanlar dahilinde hala kullanan evler de vardır.

yeni radyatörler

yeni radyatörler

Teknolojinin gelişmesiyle sobanın yerine merkezi ısınma sistemleri gelmiştir. Sobayla kıyaslandığında faydaları saymakla bitmez.. Öncelikle evlerde odalara koyulan radyatörlerle her oda istenilen sıcaklığa getiriliyor ve birkaç ufak bakım dışında başka bir bakım da gerektirmiyor. Oysa soba kullanılsaydı çok daha fazla bakım gerektirecekti.

yeni radyatör modelleri

yeni radyatör modelleri

Fakat sobanın da odaya ayrı bir hava kattığı kesin. Bu yüzden dekoratörler radyatörleri biraz daha değiştirerek, onları daha dekoratif hale sokmayı başarmışlar gibi görünüyor. Radyatörler üzerinde kullanılan odayla uyumlu motifler, odaya kattığı dekoratiflik olarak oldukça şık ve uyumlu duruyor. Bir başka bakış açısıyla da bu işlemle radyatörleri gizlemiş oluyoruz. Bu radyatörleri görenler bunların radyatör olduklarına inanmayacaklardır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir