Salon takımı satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Evimizde dekorasyon oluştururken en çok emek harcadığımız alanlardan başında salonlarımız gelir. Değer verdiğimiz misafirlerimizi en iyi ve en konforlu şekilde ağırlamak herkesin ilk isteğidir. Peki, salon takımı satın alırken dikkat edilecekler listesinden neler olmalıdır? Öncelikle mutlaka odanızın büyüklüğüne göre bir koltuk takımı tercih etmelisiniz.

salon takımı alırken nelere dikkat edilmeli

salon takımı alırken nelere dikkat edilmeli

Salonunuz dar ve küçük ise bir köşe takımı alarak daha fazla açık alan bırakarak odanın büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer büyük bir odaya sahip iseniz güzel ve şık bir televizyon ünitesi karşısında 4 parçadan oluşan bir koltuk takımı odanızın daha şık olmasını sağlayacak. Salon takımı satın alırken dikkat edilecekler arasında mutlaka odanızın havasını değiştirecek ve kullanışlı olacak bir perde seçimidir.

salon takımı alırken nelere dikkat edilmeli

salon takımı alırken nelere dikkat edilmeli

Evlerimizin dışarıdan bakıldığında bir nevi aynası olan perdelerimiz bu yılın modası olan zebra modeller ile daha spor ya da her iki yandan tutturulan kadife bir perde takımı ile daha ağır havaya büründürülebilir. Sizi ve yaşam tarzını yansıtacak salon odasında salon takımınız için daha çok koyu renkleri tercih etmeniz, odanızı daha ağır ve gösterişli kılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir