Birbirinden güzel ev eşyası tasarımları

Tost Mesajcısı
Japon mühendis Sasha Tseng tarafından geliştirilen “The Toast Messenger” (Tost mesajcısı) lezzetli harika tostlar yapmakla kalmıyor, ekmeklerin üzerine yazılar da yazılıyor. Nasıl mı? Makinenin üzerindeki dijital yazı paneline ekmeklerin üzerine yazılması istenen yazılar giriliyor ve tost mesajcımız ekmekleri belli noktalarda yakarak istediğimiz harflerin tostun üzerine yazılmasını sağlıyor. Yetkililerden tam not olan tost mesajcısının yakında seri üretime geçeceği söyleniyor… şimdiden mesajlı tostlarınız afiyet olsun..

USBli ısıtıcı battaniye
USB ısıtıcılı battaniye mi, o da ne?” Ben ilk gördüğüm de böyle söyledim. Ve kendisiyle tanışınca tam bana göre bir tasarım olduğuna kanaat getirdim. Siz de benim gibi soğuk havalarda bilgisayar başında üşüyenlerden misiniz? O halde bu usb’li battaniye tam bize göre.. isterseniz dizlerinizin üzerine, isterseniz omzunuza alarak üşümenize son verebilirsiniz. Böylece bilgisayar başında yaptığınız çalışmalar da battaniyeniz kadar sıcacık olacak..

Tek kullanımlık Sabun
Temiz misiniz? Yoksa biraz da titiz misiniz? Ama “kullan- at sabunu” kullanmak için illa titiz olmaya gerek yokki. Bu ürünümüz hijyen severlere.. herkesin kullandığı sabunla ellerimi sabunlayamam mı diyorsunuz, yoksa sıvı sabunları beğenmiyor musunuz? O halde sizi kullan-at sabunla tanıştıralım.
18 metre boyunda bir sabunumuz var. Her kullanım için 3-4 cm koparıyorsunuz ve ellerinizi bir güzel sabunluyorsunuz. Üstelik bitkisel bazlı.. ellerinizi güvenle sabunlayıp güvenle kurulayabilirsiniz artık..

Harf Çerezler
Kek, pasta, kurabiye yemeyi sevenlerden misiniz? Peki ya değişik kalıpta olanları sever misiniz? Küçük çocuklarınız ya da yeğenleriniz var mı? Bu kalıplar bir harika. Değişik figürler var. İnsan figürleri bunlar, ama birisinin başı yok, birisinin kolu, birisinin bacağı, sanki yenmiş bitirilmiş, bir ısırık alınmış gibi… sadece çocuklar değil buna büyükler de bayılacak…

Kurulabilir Abajur
Karanlıkta uyumaktan korkuyor musunuz? Yoksa siz değil de küçük çocuğunuz mu hala alışamadı karanlıkta uyumaya? İşte sizleri düşünmüş bir japon tasarımcı. Adı YUKO TAGUCHI. Abajura bir zemberek monte etmiş ve gece karanlık korkularına son demiş. Zembereği dilediğiniz ölçüde çeviriyosunuz ve istediğiniz zamanı kendinize ayırıyorsunuz. İşte bu kadar basit.

Yapboz’lu alarm saati :
Alarmı kapatıp uyuyakaldığınız oldu mu hiç? “evet” seslerini duyar gibiyim. Kimimiz sonunda çalar saatin pilini çıkarttık, kimimiz telefonun bataryasını… sonuç, uyuduk ve yine geç kaldık; siz ve eşiniz işinize, çocuklarınız okula… Ah bu tatlı uykular…
Ne yaparsanız yapın uyanmakta güçlük mü çekiyorsunuz hala? İşte şimdi sizlere özel bir tasarımımız var burda: yapboz’lu alarm saati. Bakalım yapboz lu alarm saati nasıl çalışıyor?
O tatlı uykunuzdan uyanma vakti gelince saatimiz tepesindeki dört adet puzzle parçasını havaya fırlatıyor ve sizi uyandırmaya çalışıyor. Ve biliyor musunuz, siz o uykulu gözlerinizle puzzle parçalarını doğru yerleştirene kadar da susmuyor. Şimdi ne olacağını ben size söyleyeyim, puzzle parçalarını yerleştirmeye çalışırken zaten uykunuz dağılacak.. bana ise, yapbozlu alarm saatiyle geç kalmadan uyandığınız günleri görmenin mutluluğu kalacak…

Kurabiyeli bardak
Canınız kahve mi çekti? Ya da bir bardak çay.. yanında bir de kurabiye olsa ne dersiniz? yoksa ne kurabiyesi onu nereye koyacağım mı diyorsunuz, masanızın üzeri çok dağınık da neyi nereye koyacağınızı mı şaşırıyorsunuz… eğer öyleyse bu bardak tam size göre… önce çayınızdan bir yudum alın, sonra da bir ısırık kurabiye alıp kurabiyenizi kendisi için ayrılmış yerine oturtuverin bakalım… işte bu kadar basit.. kahve fincanı ve kuki tabağı birarada…

Göz okuyucu kapı
Kapınıza monte edilen bir cihaz sayesinde, artık kapınız hırsızı gözünden tanıyabilecek.. ankarada bir firmanın retina ile ürettiği bu kapı, monte edilen cihaz ile 50 kişiye kadar tanıma kapasitesine sahip ve bilgisayarınıza bağlı çalışacak. Bu kapı hırsızları yabancıları tanıyarak size yardımcı olacağı gibi, bir de anahtarınızı unutma gibi bir sorununuz varsa buna da çare olacak.

3 comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir