Merdivenler hakkında bilmedikleriniz

Merdivenler dekorasyonu tamamlayan etkenlerden bir tanesidir. Özellikle ahşap merdivenler mobilya ile uyum sağladığı için ev içerisinde çok hoş bir görünüm – dekorasyon sağlarlar. Ev içi ve ev dışı olarak ikiye ayrılan merdivenlerin türlerine göre özellikleri farklılık gösterir.

Ev içi merdivenlerin kaymaz mobilyalardan oluşması gerekirken ev dışı mobilyaların ise standart bir merdiven olarak seçilmesi mümkündür. Ev içi seçilen merdivenlerin aynı zamanda ev hanesine göre yapılması gerekir.

Evde çocuk veya yaşlı birileri yaşıyorsa merdivenin basamaklı mümkün olduğunca birbirine yakın olması gereklidir. Aksi takdirde düşme tehlikesi yaşanılabilir.

Bir ev içi merdiveni estetik olmasının yanında mobilya dekorasyonu ile entegreli bir şekilde seçilmelidir. Dekorasyon uzmanları ev içi merdiven yapımında tek basamaklı merdiven kullanımından altını çizerek kullanmamanızı istiyorlar.

Mobilye ve dekorasyon uzmanlarının tek basamaklı merdiven kullanmanızı istememelerinin nedeni olarak gösterilen gerekçe ise daha önce belirtildiği gibi yaşlı ve çocukların çıkarken ve inerken zorluklar yaşamamasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir