Platin Bilardo Masaları

PLATİN BİLARDO

Platin Doğan , 1956 yılında başlayan bu başarı öyküsünün kurucusudur. Hayata marangoz çıraklığıyla başlamıştır.. Kalfalık döneminde ise bilardoya merak sarar ve böylelikle bilardo oyunculuğuna ilk adımını atar. Usta  oyuncularla yapmış olduğu maçlar sayesinde, bilardo sporu konusundaki tecrübesi artar ve üstün başarılar elde eder. Bilardo bilgisinin ve oyun tecrübesinin artması ile birlikte Avrupa masalar da dahil olmak üzere hiçbir masada istediği performansı elde edemez. Bu olay, Platin Doğan’ın kendi bilardo masasını kendi üretme kararını almasına sebep olur .

Usta bir bilardocunun ancak kaliteli ve hassas bir masada yetişeceğine inanan Doğan, ilk yapmış olduğu bilardo masasıyla beraber farketmeden de olsa hayatının akışını tamamen değiştirmiştir. Kendisine yaptığı ilk bilardo masasından sonra gelen  talepler doğrultusunda, bilardo masası yapmak mesleği haline gelmiş ve tümüyle bilardo masaları imalatına yoğunlaşmıştır.

O dönemler İstanbul’da, yerli bilardo masaların yanısıra Fransız ve İngiliz bilardo masa üreticilerinin masaları kullanılıyordu. 1956 senesinde, bu masalar arasında en hassas bilardo masalarını üreten Platin Doğan, kendi markası olan Platin Bilardo adı altında üretime başlar ve kısa sürede aranan bir marka  olmayı başarır. İç piyasadakı tüm talepleri karşılayan Platin Bilardo, ürettiği Platin Bilardo masaları sayesinde bugün yurdumuzun dört bir yanında bilardo tutkunu binlerce gencin en iyi performanslarıyla top yuvarlamasını sağlamıştır…

“Bilardo bir akıl oyunudur, geometrik bir oyundur” diyen Platin Doğan, bilardoyu “Bir sihirli değnek ve ucundaki rengarenk toplarla oynanan bir spor” olarak tanımlıyor ve sözlerini şöyle tamamlıyor:  “Salt bir oyun değil, bir spordur. Hem de en asil, en şık sporlardan biridir. Öyle bir spor dalı düşünün ki matematiğin ve mekaniğin kuralları en üst düzeyde kullanılabilsin ve kafa ile bedenin büyük beceri ve uyumu, estetik hareketlerle birden fazla topa intikal ettirebilsin. Bu spor şüphesiz bilardodur.

Adres: Irmak Cad. No: 55
Dolapdere – Şişli / İstanbul TÜRKİYE
Telefon: +90 212 238 88 66 – 235 90 96
Fax: +90 212 235 68 96

2 comments

  • slm ben oktay ceran hatay dörtyol luyum ben 3 band yuncusuyum bilordaya sevginizden dolayı ve bizi böyle güzel masalar la oynatınız için teşekür ediyorum star bilardo hatay dörtyol başarılarınız dilerim

  • Bilardoyu çok seviyorum ve sürekli oynuyorum. Bu kadar kaliteli masalar değil bizim oynadıklarımız. kaliteli masaların olduğu salonlarda saat ücretleri çok pahalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir