Tablo asma şekilleri

Tablo asma şekilleri nelerdir?

Çok beğenerek aldığınız veya hediye gelmiş posterleri değerlendirme vaktiniz geldi. Bu konudaki en büyük sıkıntı örnek bir çerçeve veya her resim için uygun duvarı bulma sorunudur.

Ancak bu sorun yeni dekorasyon modası ile çok geride kalmışa benziyor. Siz de birkaç dakikalığına tasarımcılığa soyunarak duvarlarınıza canlılık katabilirsiniz.

tablo asma önerileri

tablo asma şekilleri

Çivileri çakmadan önce ufak bir prova yapmalısınız. Bunu yapmanın iki pratik yolu var. İlk olarak kağıt kalem kullanarak bir eskiz çalışmasını yapınız. Kâğıt üzerinde tabloların ebadına göre çalışınız. İkinci bir yol ise tabloları önce yerde yan yana getirip bir diziliş provası yapmak olabilir.
Büyük boy tablonuzu ana yönlendirici olarak kullanın. Onu merkeze koyup diğer tabloları ona göre yerleştirin.

Büyük parçanın merkezde olması bir denge unsurudur. Ayrıca görüntü olarak da size en uygun seçimi büyük tablonun ortada olması sağlayacaktır.

Tabloların hepsi yerleştiğinde, kompozisyon duvarı tam anlamıyla ortalamalıdır. Tabloların sağa veya sola kaymış görüntüsü hoş durmayacaktır. Ayrıca çiviye iyi tutturulmamış tablolar düşüp uğraşlarınıza yazık olmasına neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir