Bilgisayar Çalışma Masası ve Sandalyesi

Günlük hayatın artık vazgeçilmez öğelerinden birisi olan ve artık onun girmedigi ev kalmayan cihaz, yani bilgisayarlarimizi, bizim sanal dunyalarimiz muhafaza edilmek konusunda oldukca hor kullanilabiliyorlar. Artik hayatin vazgecilmezleri olan bilgisayarlarimiz icinde bilgisayar masası ve bilgisayar sandalyesi mevcut ve her masayi bilgisayar çalışma masası olarak kabul etmek mumkun olamayabiliyor.

Bu yüzden bilgisayar masalarının ve bilgisayar sandalyesi’nin tasarimi ve bilgisayar masalarının evlerimizdeki dekorasyon’da edindigi yer de onemlidir. Laptoplarin ve masa ustu bilgisayarlarin hava alabilmeleri icin bilgisayar masasinin tasariminin arkadan acik olarak hazirlanmasi gerekiyor. Yani nefes alamayan insanlar gibi bilgisayarlarimizin da iflas etmemesi icin pc faninin onunu acik tutan tasarimlari tercih etmemiz gerekiyor.

Ayrica bilgisayar masalarimizin ve bilgisayar sandalyesinin renkleri konusundaki secimlerimiz de oldukca onem arz ediyor. Evde bilgisayarimizi muhaza ettigimiz odamizin mobilya dekorasyonuna gore de bilgisayar masasinin rengini secmeliyiz. Uyumsuz bir secim bizi kisa zamanda baska bir bilgisayar masasi almaya itecektir.

Ayrica bilgisayar basinda uzun sureli olarak vakit gecirebilecegimiz ihtimailini de goz onune alirsak bilgisayar masasinin geometrik seklinin onemi ortaya cikacaktir. Uzun sureli olarak bilgisayar basinda durdugumuzda ve uygun bir masa olmadiginda bel, boyun ve omur agrilari bizi bekliyor olacaktir…

Ayrica alacaginiz bilgisayar masasini hazir olarak tercih edebileceginiz gibi ihtiyaclariniza uygun olarak da siparis yontemiyle edinebilirsiniz. Biraz daha maliyetli olabilecek bu yontemli, daha saglikli bir calisma ortami edineceksiniz. Ayrıca özel siparisle dekorasyon konusunda ortaya cikabilecek konulari da ortadan kaldiracaksiniz.

Çalışma masası ve bilgisayar masası tercihinde bulunmadan once, masayi koyacaginiz bolgenin alan olculerini ve yuksekligini not edinin. Daha sonra yukseklik veya alandan karsiniza cikabilecek supriz sorunlara karsi hazirlikli olacaksiniz. son olarak ozel bir bilgisayar sandalyesi var ise masanin yuksekligini ona göre tercih etmelisiniz.

One comment

  • Bilgisayar masası sandalyesi çok çok önemli. Gösterişli koltuk yerine belinizi ve sırtınızı kucaklayacak,sırt ve bel ağrılarına neden olmayacak bir bilgisayar sandalyesi veya koltuk seçmek gerekir. Ayrıca benim yaptığım gibi saatlerse kımıldamadan bilgisayar masasına sandalyesine çakılı kalmayın ,en az 45 dakkikada bir kalkıp hareket edin,aksi halde sırt ve bel kaslarınız mahvolur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir