Eskitme Mobilyalar

Eski mobilyalardan günümüzde yeni boyama şekilleriyle yeniden dekorasyon modasına kavuştu diyebilirim. Değerini yitirdiğini düşündüğünüz eski mobilyalarınızı özel hazırlanmış mobilya boyalarıyla boyayarak yeniden trend haline getirmeniz mümkündür.

Kıyafet modasında olduğu gibi ev dekorasyon modasında da eski eşyalar yeniden değer kazandı. Eski mobilyalarınızı eskitme boyama tarzı ile boyayarak yenilenen mobilya tasarımlarına uygun hale getirebilirsiniz.

Eskitme mobilya dediğimiz mobilya tarzları mobilyaların yeniden boyanarak üzerinde farklı modern çizgilerin oluşturulduğu tarza verilen isimdir.

Ahşap boyama nasıl yapılır?

Ahşap olan eski mobilyalarınızı yeniden bir düzene kavuşturmak için bulundurmanız gerekenler siyah, beyaz ve gri renkte boya, bir adet fırça ve bir adet de sünger olacaktır.

Ahşap mobilyanızı beyaz renge boyamakla işe başlayabilirsiniz. Birkaç kat beyaz boyayla mobilyanızı boyadıktan sonra mobilyanızı kurumaya bırakın. Sonrasında sünger üzerine bu üç boyayı rastgele sürün. Son olarak ince uçlu bir fırça ile sünger üzerinde farklı desenler ve gölgeler oluşturun.

Tüm bu boyama ve gölgelendirme işlemlerinizin sonrasında mobilyanız artık yeni görünümüne kavuşturmuş demektir. Artık eski mobilyalarınızı gönül rahatlığıyla ve yeni çizgisiyle eski mobilyalarınızın yerine evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir