Kanepe Takımları ve Kanepeler

Kanepe takımları..

Kanepe Takımları

Kanepe Takımları

Yenilikten hoşlanıyorsunuz kanepelerinizi de yenilemeye karar verdiniz ama bir yandan da harcamalarınızı dengelemek istiyorsunuz. Tüm bu şartlar altında seçeceğiniz kanepe de nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyormusunuz?

İlk olarak kanepeyi sarın almadan önce onu nerede ve nasıl konumlandıracağınızı belirleyin. Bunları yaparken yeniliklerden haberdar olun ki daha modernize bir salon ya da yemek odası yaratabilesiniz. Bulunduğunuz mekanın büyüklüğüne göre seçenekler belirleyin ve bu seçeneklerin hem bütçenize uygun hem de zarif görsel açıdan güzel olmasına özen gösterin.

İskelet ve döşeme için bir göz gezdirin. Belirlediğiniz kanepeleri karşılaştırabilmek için satış sorumlularından bilgi alın.

Mağazadasınız kanepeleri belirlediniz içlerinden birini seçmeden önce mutlaka oturup denemeyi göz ardı etmeyin. Arkanıza yaslanıp kanepeye ağırlığınızın üstünde bir güç uygulayın.
Mağaza mağaza dolaştınız fakat sizin arzuladığınız özelliklere sahip bir kanepe bulamadıysanız doğruca marangoza gidip istediğiniz kanepenin ölçülerini verip bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz

KUMAŞ ALTERNATİFLERİ

Deri:

Kanepe Modelleri

Kanepe Modelleri

Kanepe döşemesinin sağlam olmasını istiyorsanız bir numaralı tercihiniz deri olmalı. Eğer seçtiğiniz deri kaliteli olursa bu 15 yıla kadar dayanıklılık sağlar. Nemli bir bezle temizlemeniz yeterli olacaktır. Evinizde evcil hayvan beslemiyorsanız aşınması ve renginin solması çok zordur. Ayrıca derinin temizlenmesi de kolaydır.Eğer evde hayvan beslemiyorsanız derinin zamanla aşınması veya renginin soluklaşması düşük bir ihtimal.

İpek:

Kanepe Çeşitleri

Kanepe Çeşitleri

İpek döşemeler arasında en zarif kumaş seçeneği olmasına rağmen eğer kalabalık bir aileyseniz ya da evinizde hayvan besliyorsanız çok çabuk kirleneceğinden ve temizliği zor olduğundan ipeği seçmemenizde yarar var.En şık ve pahalı kumaşlardan biri olan ipek daha dekoratif daha az kullanılan mekanlarda mobilyalara uygulanırsa daha uygun olur .

Koton:
Genelde kanepe de ve koltuklar da döşeme olarak çok fazla tercih edilen koton diğer dokumalara göre daha dayanıklıdır.Birçok farklı koton kumaşı bulunmaktadırbunlardan ikisi kanvas ve danime dir.koyu renkleri tercih ederseniz kiri belli etmeyeceğinden çok sık temizleme ihtiyacı duymazsınız

Genel Olarak Kanepe Çeşitleri

Köşe kanepeler:

Köşe Kanepeler

Köşe Kanepeler

Eğer odanız küçükse veya biçim açısından şekilsiz bir odaya sahipseniz köşe kanepelerle mekanı en güzel biçimde döşeyebilirsiniz. Eğer ortalıkta olmaması gereken çok fazla eşyanız varsa sandıklı kanepeler sizin için en uygun olanı bu sayede fazla eşyalarınızı altına koyabilirsiniz.

Yataklı kanepeler:

Yataklı Kanepeler

Yataklı Kanepeler

Evinize çok misafir geliyorsa ve bunlar için ayrı bir odanız yoksa yataklı kanepeleri seçmenizde yarar var.

Kılıflı kanepeler:

Kılıflı Kanepeler

Kılıflı Kanepeler

Kalabalık bir aileyseniz çok misafiriniz geliyorsa yada evde hayvan besliyorsanız kılıflı kanepeler size çok uygun bu sayede kılıf kanepeyi korurken rahatça çıkıp takıldığı için temizliği de kolay olacaktır.Ayrıca kılıf pahalı bir aksesuar olmadığından her mevsim kılıfları değiştirip odanıza ayrı bir hava katabilirsiniz.

Day bed kanepeler:

Day Bed Kanepeler

Day Bed Kanepele

Geniş salonlarda görüntüyü dengelemek adına bu kanepeleri tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir