Koltuk Bakımı

Koltuklarınızın renginin solmaması için onlara özen göstermeliyiz..

Öncelikle koltukları düzenli aralıklarla süpürmelisiniz. Minder kılıfları çıkabiliyorsa düzenli olarak onları da yıkamalısnız. Birçok koltuk üstünde bakım etiketi bulunur. Bu bakım önerisi etiketleri üzerindeki sembolleri göz önünde bulundurarak koltuk bakımını yapmalısınız. Bu sembollerin anlamları şudur:

• “W” : Koltuk Su ve su bazlı temizleyiciler ile temizlenebilir.
• “S” : Koltuk Kuru temizleme veya kuru temizleme solventleri ile temizlenebilir.
• “W-S”: Koltuk Su ve ya solventlerle temizlenebilir.
• “X” : Koltuk Sadece fırça veya elektrik süpürgesi ile temizlenebilir.

Eğer koltukta leke çok fazlaysa profesyonel yardım almanızda fayda vardır. Genellikle yapılan metodlar buharlı koltuk temizleme, kuru koltuk temizleme ve kuru köpükle koltuk temizlemedir.

Koltuklarınızı yıpranmalara karşı korumak için örtü kullanıyorsanız kol ve arka kısımları birçok lekelenmeyle karşı karşıya kalır. Kirlendiğinde makinada yıkamadan önce ön işlem uygulaması yapmakta fayda vardır. Bu ön işlemi şu şekilde yapabilirsiniz:yarım fincan sıvı çamaşır deterjanı ile bir fincan suyu bir el mikseri ile köpük yoğunluğuna ulaşana kadar çırpın. Elde ettiğiniz köpüğü kirli bölgelere yayarak yumuşak bir şekilde sürün. Koltukta kirin çıktığını görmeye başladığınızda yüzey üzerindeki köpüğü bir spatula yardımıyla kazıyın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir