Mobilya Aynaları

Güzel dekore edilen bir ayna karanlık ve iç sıkıcı mekanları dahi ferah rahat şık bir mekana çevirebilir. Büyük aynayla dikkat çekmek yada büyüklü küçüklü aynalardan oluşan dekorlar hepsinde sonuç aynı aynanın dekoru tamamlaması…

Mobilya Aynaları

Mobilya Aynaları

Stilinizi oluşturun

En göz alıcı nokta şöminenin üzeri olabilir.

Özellikle aynaların şeklinde sadelik yoksa geometrik bir biçim varsa bunlar mekanı daha modernize eder.

Ayna
1500 ile 1800 lü yıllarda Murano’lu cam ustaları bu mesleği oluşturdukları ilk ayna tabaklarla başlattılar. Normal cama uygulanan varak ve cıva karışımı bu aynalı tabakların oluşmasını sağladı ve bu tabaklar on sekizinci yüzyıl sonlarında İngiltere’ye göç etti. O andan itibaren ayna evlerin ve dekorasyonların vazgeçilmez bir parçası oldu. Hatta ayna tabakların karışımında kullanılan cıva birçok ustanın ölümüne de neden oldu. Taki Alman Justus von Liebzig’in gümüş tozlarıyla da ayna yapılabilinceğini keşfedene kadar. Liebzig’in bu buluşu aynaları hepimizin evlerine taşıyan bir buluştu. Buluş sayesinde artık aynalar herkes tarafından kullanılabilecek bizimde evlerimize süsleyebilecekti. Çağımızdaysa artık camı alüminyumla kaplayarak ayna haline getirmeyi başardılar.Bu sayede aynalar tüm mekanlarda dekorasyonun bir parçası ve görseliğin güzelliğini arttırıcı bir etken olmuştur

Aydınlatma gibi..

Duvarlarınızı aynayla kaplarsanız farklı bir atmosfer katarsınız.

Eğer eviniz çok fazla güneş almıyorsa yada karanlıksa yerleştireceğiniz birkaç ayna ile evinizi aydınlatabilirsiniz

Eğer aynaları karşılıklı yerleştirirseniz inanılmaz güzel bir görsellik katarsınız evinizde mekanınızda ayrı bir derinlik oluşur.

Konveks aynalar: Dış bükey aynaya ilk olarak Jan Van Eyck’in 1434 yılında oluşturduğu ”Arnolfini’nin Düğünü” isimli tablosunda yer veriliyor.
Çerçeveli Aynalar: Camdan bir çerçeve içine konulan büyük bir ayna ve onu saran daha küçük aynalar.
Trumeau Aynalar: bu türdeki aynalar Fransızların kendi tarzlarıyla boyadığı aynalardır.

Mobilyalar da aynalandı

Mobilyalarınızda aynayı denemenizde yarar var çünkü aynalar sanatsal bir güzellik katar mobilyalara. Mükemmel ışıltılar oluşturabilirsiniz evinizde.

Tavan ya da duvardan duvara aynalarla ortamı aydınlatmanın yanı sıra mekanı büyük gösterebilir aynı zamanda da daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ayrıca aynaları yatak odanızda da kullanmanızda fayda var. Aynalar yatak odasının daha şık görünmesini sağlar ve farklı bir atmosfer oluşturur ve yatak başı, dolap kapakları hatta kapılarda cam değil de ayna tercih edebilir, bu sayede de mükemmel bir ortam yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir