Mobilya seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Mobilya tasarımı şüphesiz eve renk katabilir, evin güzelliğine güzellik katabilir veya da evi olduğundan da kötü gösterebilir. Bu yüzdendir ki mobilya seçimi evinizi baştan yaratacağından dolayı önemli bir seçimdir. Evde en çok vakit geçirenler genellikle bayanlar olduğu için evin dekorasyonuna, düzenine daha çok dikkat ederler. Mobilya seçiminde de daha titiz davranırlar. En çok tercih edilen mobilya ürünlerinden biri de büfelerdir. Büfelerde dikkat edilmesi gereken bazı kriterler bulunmaktadır.

mobilya seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

mobilya seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Büfenin sırt kısmına yapılan oluklu bir panel, zımbalanmış bir suntadan daha iyi olacağı için sırt kısmı dikkate alınması gereken noktalardan biridir. Çünkü oluklu şekilde olan panel, suntaya göre daha sağlam olacaktır ve ilerde arka kısmının açılması gibi bir sorunla karşı karşıya kalmayacaksınız. İkinci dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de menteşelerin nasıl sabitlendiğidir. Menteşelerin kapandığında dengeli durup durmadıklarına, açıklık olup olmayan kısımlarına tekrar tekrar bakarak kontrol edin. Çekmecelerin kolay açılıp açılmadığını kontrol etmeniz de önerilenler arasındadır.

Kullanacağınız alana uygun ölçülerde olması odanın dekorasyonu açısından daha iyi olacaktır. Bunun için verdiğiniz ölçülere uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Cila, raf, dolap kriterlerini de göz önünde bulundurarak mobilyanızı bir kez daha gözden geçirmeniz gerekmektedir. Bahsettiğimiz ölçütlere dikkat ettikten sonra gönül rahatlığıyla ürününüzü kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir