Mobilyalarımızı neye göre seçmekteyiz?

Yapılan araştırmalara göre her insanın kişilik ile alakalı olarak tercihleri olduğu ve bunun mobilya sektörüne oldukça yoğun bir şekilde anlaşıldığı söyleniyor. Genel olarak bakıldığında duygusal insanlar sıcak ve ahşap mobilyalar, mantıkları ile hareket edenler donuk ve modern çizgileri ve ileri teknoloji ürünlerini tercih eder. Dışa dönük kişiler ise daha çok birilerini, birilerinden aldıkları hediyeleri hatırlatan eşyalardan hoşlanırlar.

mobilya seçimi

mobilya seçimi

İçedönük insanlar ise odalarında kendine özel bir koltuk olması yeterli olduğunu hissettirirler. Çünkü kendilerini tek başına daha mutlu hissederler ve bireysel olarak görmektedir. Dışa dönük insanların çoğu çalışma yerlerinde perdesiz tamamen rahat bir havayı sergilerler. İç dönükler ise ev tarzı, ofislerini kendi evleri gibi yapmak isterler.

Genel olarak bakıldığında insanların psikolojisi tercihlerini oldukça değiştirmektedir. Sevdiği renkler odasını süsler, mobilyaları, sehpaları hep psikolojisi altında yapmıştır. Bunun için daha çok renkler ve oda içerisinde kullandığı malzemelerdir.

Mobilyalarınızı sizde kendinize göre değişiklikler arıyorsanız, bu da sizin psikoloji ve kişiliğiniz ile alakalı bir olay olduğunu unutmayın ve alışverişinizi buna göre yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir