Mobilyanın Değişmeyen Modası

Her yılın modası zaman yenik düşmekten kurtulamasa da toplum olarak ortak beğenilerimizi yansıtan bazı ürünler için bu yargıya varmak oldukça zor. L koltuk modelleri de bu ürünler sıralamasında her yıl kendine bir yer bulmayı başarıyor.

Fiyatlarıyla da her kesim tarafından ulaşılabilir olan ürünler hemen her mobilya firmasının kreasyonlarında yer alıyor. Uzun ölçülere sahip olan modeller kalabalık ailelerin tercihi olurken yalnız yaşayanlar daha kısa ve sade modellerden yana seçim yapıyor.

mobilya modası

mobilya modası

Ergonomik bir mekanizmaya sahip olmaları bireylerin oturma düzeni kendi zevklerine göre ayarlayabilmelerine olanak tanıyor. Bu tasarım ile tanıştığımızda önce oturma odalarımızda L koltuk modellerine yer açtık. Ardından salonlar için hazırlanan daha şık ve gösterişli modeller alaturka koltuk takımlarını yerinden etti.

Yediden yetmişe her yaş gurubuna hitap eden bu modeller şimdilerde mutfaklara da girmeye başladı. Artık masa ve dört sandalyeden oluşan yemek yeme alanlarında L formu verilmiş ve uyumlu bir masa eklenmiş olan mobilyalar yer alıyor.

Aslında L koltuk modelleri bu popülerliğini biraz da kolay taşınabilmesine ve yerden tasarruf sağlamasına borçlu. Ağır ve hantal oturma gurupları hem temizlikte hem de nakliyede sorun yaratabildiğinden bu modeller tüm bu sorunlara mahal vermiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir