Ofis Dekorasyonunda Yenilikler

Çoğu şirket farkında olmasa da ofislerinin dekorasyonu şirketlerin imajını doğrudan etkiliyor. Çok sayıda şirket imaj çalışmaları için çok ciddi bir bütçe ayırırken dekorasyonun son derece önemli olduğu gerçeğini gözden kaçırabiliyor. Tüm çevreler tarafından kabul edilen bu etki; ofis dekorasyonu modelleri belirlenirken dahi dikkate alınıyor. Artık hedefe yönelik tasarımlar revaçta.

Girdiğimiz ortamlarda fark etmeden bazı mesajlar alırız. Örneğin ortamda bulunan bir bitki bizlere o ofis veya işyerinin bir yaşam alanı olduğu mesajını verir. Siyah ağırlıklı mobilyalar ciddiyet, renkli mobilyalar ise farklı bakış açıları sinyallerini yollar. Ofis dekorasyonu modelleri arasından seçim yapmak işte bu sebeplerle son derece önemlidir.

ofis dekorasyonu

ofis dekorasyonu

Şirketler gelişigüzel bir dekorasyon tercihinde bulunduklarında yüksek meblağlar içeren imaj çalışmalarını bir anda yerle bir edebilirler. Bu nedenle hedef kitleden verilmek istenen mesaja kadar çok sayıda kıstas netleştirildikten sonra ofislerin dekoruna geçilmesinde fayda var.

Ofis dekorasyonu modelleri sektörlere göre de farklılıklar gösterebiliyor. Bir reklam şirketinde koyu renklerin hakim olduğu bir ortam düşünmek oldukça zordur. Yaratıcılığın ön planda tutulması gereken bu sektörde çalışanların da böyle bir dekorasyondan olumsuz etkilenmesi kaçınılmaz bir durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir