Raylı Dolap, Sürgülü ve Gömme Dolap

Kullanım alanlarına ve kullanılacak alanın genişliğine göre çok çeşitli dolaplar vardır.Her yaşa ve zevke hitap eden çeşitli modellerden bazıları, raylı dolaplar,sürgülü ve gömme dolaplardır.

Duvarın içine yerleştirilen gömme dolaplarının tercih edilmesiyle, etrafın düzenli görünümü sağlanır.tavandan tavana kadar uzandığı için içine çok eşya alınmasını sağlar.Gömme dolaplar gardrop olarak kullanıldığı gibi garaj ve kilerlerde içine çok eşya alıp,alandan tasarruf etmek içinde tercih edilir.

Sürgülü dolaplar alışılmışmışın dışında kapaklara sahiptir.Sürgülü dolapların değişik ve modern görünümü tercih edilme sebebidir.Ancak bu dolapların kapakları çabuk bozulabiliyor.Bu yüzden yapımınında ve kullanımında titiz davranılması gerekiyor.Daha çok yatak odalarında kullanılan bu dolapların sürgülerine ayna gibi değişik aksesuarlar kunulabilir.

Raylı dolaplar son zamanlarda mutfak düzenlemesinde kullanıyor.Görüşü ve kullanımı bilindik dolaplardan çok farklıdır.Gömme dolap şeklindedir.Dolaptaki raflar genelde telli ve sepetli olabilir.İçine mutfaktaki paketli malzemeler muhafaza edilebilir.Raylı sistemler daha çok çekmecelerde kullanılır.Günümüzde hemen hemen tüm mutfak çekmeceleri bu şekilde yapılır.Çocuk odalarındada çocukların rahatlığı ve güvenliği bakımından tercih edilir.

Sonuç olarak dolap seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kullanılacak alanın genişliğien göre yapılan renk seçimidir.Geniş alanlarda her renk tercih edilebileceği gibi, dar alanlarda açık rengin kullanılmasına dikkat edilmelidir.

Raylı Gömme Dolaplar

Raylı Gömme Dolaplar

7 comments

 • zübeyde eroğlu

  yatak odası ve raylı sürgülü dolapları görmek istiyorum resimdeki sürgülü dolabı özellikle

 • zübeyde eroğlu

  Beyaz yatakodası takımını nerden bulabilirim tek kelimeyle muhteşem hele gardrop tam istediğim gibi.İletişim kura bilceğim bi telefon no istiyorum

 • resimdeki gardolabın resmini görmek istiyorum. fiatı ne kadar istenen ölçüde yapılırmı .taksit olurmu. nakliye ve kurulum nasıl olur. esen kalın

 • raylı gardrobe ve catı arası dolaplar yaptırmak isitiyorum.resim ve her biirini metre kare fiatını bildirirmiisiniz ve kaç taksit yapıyorsunuz.SEDEF

 • yatak odası ve raylı sürgülü dolapları görmek istiyorum resimdeki sürgülü dolabı özellikle
  lütfen adresiniz veya mazaniz adresi

 • Sayın yetkili
  bana çok acıl gömme dolaplarıma sürgülü kapak lazım.. lütfen metrekare fiyatı ve resimleri var ise gönermenizi diliyorum
  Hayırlı işler
  Tahir Ergür

 • iyi günler ben holüme dolap yaptıracağım 4 metrelik çok amaçlı olarak kulanacağım ayakkabılık hurçluk mantoluk ve yorganlık olarak bu dolabın maliyeti kaç lira olur birde yeriniz ve telefonunuzu yazarmısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir