Swarovski Taşlı Kadife Mobilyalar

Mono life markasıyla 1999 yılından günümüze kadar üreten Cengiz Özkan, Swarovski taşlı mobilya üretti ve Yunanistan’dan Hollanda’ya kadar bir çok firma bayilik için sıraya girdi.

Swarovski Taşlı Mobilyalar

Swarovski Taşlı Mobilyalar

İlkokulu bitirdikten sonra döşemecilik işine giren Sabahattin bey, yanına çıkarak olarak giren ve aralarında Zeki Müren’inde bulunduğu bir çok ismin koltuklarını yaptı. Altı ay önce ise bu özel taşlı koltuğu üretmekeye başladı. Fiyatı 3 ila 6 bin YTL arasında değişen koltuklar, Yunanistan, Hollanda, Almanya, Bulgaristan ve Romanya sipariş yağdırınca, Özkan’ın bir yıllık üretim kapasitesi şimdiden doldu!

Esenyurt’ta 4 bin metrekare büyüklüğünde, ayda üçyüz adetlik kapasite ile fabrika sadece bu ürüne ayrılmıştır. Cengiz Özkan, “Swarovski taşlı koltuk fikri, nasıl farklı bir ürün yapabiliriz arayışından ortaya çıktı. Özellikle kadife üzerine, koltuk kenarlarını ve altlarını bu taşlarla süslüyoruz. Bir koltuk takımında yaklaşık 300-350 parça Swarovski taş kullanıyoruz. Genelde koltukların döşemesini kadifeden yapıyoruz” dedi.

Futbolcu Şifo Mehmet de müşterileri
Sadece yurt dışı değil, yurt içindende sipariş aldığını belirten Cengiz Özkan, Bugüne kadar 30 takım bu modelden sattık. En son Şifo Mehmet, Swarovski taşlı modelimizden satın aldı” dedi. Özkan, Fransa, Belçika, İran ve Afganistan’a da ihracatları olduğunu söyledi. Özken, ” İran’da satılan modeller, daha cafcaflı renklerden oluşuyor” diyerek sözüne devam etti. Ayrıca Yunanistan’ın açık renkleri tercih ettiğini ve siparişleri gönderirken açık renk çalıştıklarını belirtti.

One comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir