Teak ağacı

Teak ağacı dünyadaki en değerli ağaçlardan biridir. Sadece Endonezya ve Jakartada yetişir.Dayanıklılığı , ısı ve nem şartlarına uyum sağlaması ile bilinir. Vikinglerden beri teak ağacı denizcilikten kullanılmaktadır. Vikinglerin batmayan sağlam gemiler yapmalarının sırrını araştıran bilim adamları teak ağacına ulaşmıştır. Çok nadir bulunan bir ağaçtır . Hükümetlerin koruma programı altında olan teak ağaçları özel izinle kesilebilmektedir.

Teak Ağacı Mobilya

Teak ağacının dış dünyaya mükemmel uyumu yüzyıllardır oturma gruplarında teak ağaçlarının kullanılmasına neden olmuştur. Teak ağacından yapılan mobilyalar en zor hava koşullarında bırakılabilir. Görecekleri tek zarar sadece kirlenmedir.

Kaliteli için doğru malzeme şarttır. Dünyada teak mobilyaları el yapımı üreten firmalar vardır. Ancak en pürüzsüz ve düzgün üretim makine üretimidir. Dünyada sadece belirli fabrikalarda üretildiğinden yedek parçası da ona göre üretilir. Kalite şartlarına çok dikkat edildiğinden uygun olmayan yan sanayi parça alma durumunda kalmazsınız.

Teak Mobilya

Teak mobilyaları özel bir işlemden geçirilerek zımparalanır. Bunun dışında sadece doğal teak malzemesi kullanılır. Teak mobilyaların enteresan özelliklerinden biri de kullanıcı hatası oluşan çatlakların çoğunu kendi doğal yapısı içinde kapatabilmesidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir