Yatak Odanızın Dekorasyonu Önerileri

Günümüzde çoğu insan salonlarını yatak odalarından daha fazla yeniliyorlar.Aslında bu yanlış bir durum.Çünkü bir insan eskiyen bir yatakta yatmamalı.Ayrıca yatak odanız ne kadar yeni olursa rahat bir uyku çekmenizde o kadar kolaylaşır.Gelelim yatak odanız ile ilgili önerilere;

1- Kesinlikle ergonomik bir yatağa sahip olmalısınız.Kesintisiz ve rahat bir uyku o zaman çekebilirsiniz.

2- Yatak odanızı güneş ışığını yeterli derecede alan bir odaya kurmalısınız

yatak odası dekorasyonu

yatak odası dekorasyonu

3- Çoğu insanların yapmış olduğu tek marka mobil takımına bağlı kalmayabilirsiniz.farklı markalardaki farklı ürünler ile güzel bir yatak odası oluşturabilirsiniz.

4- Yatak odalarımızda kullandığımız komidinler çoğunlukla yatak kenarlarında kullanıldığı için kaybolurlar.Bunun için yatağın bir yanına antika bir sehpa diğer yanına da güzel bir şifonyer koyabilirsiniz.

5- Yatak odanız geniş bir alana sahip ise bunu mutluka iyi değerlendirmelisiniz.Örnek vericek olursak yatak odanızın boş bir duvar kenarına küçük bir fiskos masası ve koltukları koyarak kendinize bir okuma köşesi oluşturabilirsiniz.

6- Yatak odanızı daha romantik bir alan yapmak isitiyorsanız doğal tonlarda bir Josephine’i yata ucunuzda bulundurabilir yada daha klasik çizgilerde sandık ve kanepe ile sıcak bir ortam kurabilrisiniz.

7- Küçük bir yazı masası sayesinde yatak odanızı çok yönlü daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

8- Eğer yatak odanıza televizyon yada bunun gibi herhangi bir eşya koyacak iseniz açık raf sistemi kullanmanızı öneririm.

9- Yatak odanızın dekorasyonunda daha çok sıcak renklere yer verin.Böylece kafanız birazcık daha olsa rahatlamış olur ve ayrıca yorgunluk yaratan o keskin görüntüleri ortadan kaldırmış olursunuz.

10- Odanızda ki yatağı kesinlikle pencere ile kapı arasında bulundurmayın çünkü burdaki hava akımı yüzünden hasta olmanızın ihtimali çok yüksek.

11- Yatak odanızın duvar yapımında ses yalıtımlı ürünler kullanabilirsiniz.

12- eğer yatak odanız dar bir alana sahip ise kesinlikle sürgü kapaklı dolap sistemi kullanın.

13- Dar alanı genişletebilmek için yatak odanızda daha çok ayna vb. ürüne yer verebilirsiniz.

14- Belirli kumaşlar ışık ile birleştikleri zaman daha farklı görüntüler ortaya çıkar.Örneğin ipek yada tafta gibi ürünler…

15- Odanız için yerden aydınlatma kesinlikle idealdir.Ancak siz yinede yukardan yada başka bir yerden ısınmak istiyorsanız ısı kaynağının tüm odaya eşit miktarda sıcaklık verdiğine emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir