2012 Mutfak modası

İştah açısı renkleri mi yoksa daha lezzetli yemeklerin yapılasını sağlayan renkleri mi mutfağınızda tercih ederiniz? Mutfak dekorasyon ürünlerinde ve tekstil malzemelerinde bilinçli olarak seçtiğimiz ya da farkında olmadan tercih ettiğimiz renklerin psikolojimizi etkilediğini biliyor muydunuz?

Mutfağın, sahip olduğu renk yoğunluğuna göre kişilerde uyandırdığı hisler farklıdır. Mutfak dekorasyon markaları da bu gerçekten yola çıkarak her yıl mutfaklarda yeni bir renk modası belirliyorlar.

beyaz mutfak modasi 2012

beyaz mutfak modasi 2012

Ev hanımlarının en çok vakit geçirdikleri mekân olan mutfaklarda huzur ve enerji veren renklerde mobilya ve mutfak malzemesi kullanmak gerekmektedir. Mutfak dekorasyonunda seçilecek olan renkler daha sıcak bir ortamın oluşturulmasını sağlar. 2012 mutfak renkleri modasında mutfakları daha dinamik gösteren canlı renkler ağırlıktadır.

Mutfak duvarlarında bu yıl kırmızı rengin sıcacık havasını görüyoruz. Kırmızı rengin sıcak bir atmosfer sağladığı mutfaklarda bu rengi boş duvarlar azsa tercih etmeliyiz. Kırmızı renk, daha çok küçük mutfaklar için uygundur. 2012 Mutfak renklerinde kırmızı rengin yanında beyazı ve kahverengi tonlarını görmekteyiz. Mutfak mobilyalarında ahşap ağırlıklı olarak kullanıldıysa duvar renklerinde sarı ve turuncu renklerin uyumlu özelliğinden faydalanılabilir.

mutfak modası 2012

mutfak modası 2012

Mutfakta doğanın ışıltısını yansıtmak isteyenler için mavi ve yeşilin canlılık veren etkisi de bu yıl sıklıkla kullanılıyor. Ferahlık hissi uyandıran bu iki rengi daha çok geleneksel çizgilerle döşenmiş mutfaklarda kullanmak gerekiyor. Koyu renkli mobilyalarla dekore edilmiş mutfaklarda ise daha pastel renkler moda oluyor.

2012 mutfak dekorasyon modasında göze çarpan en önemli farklılık ise yaldızlı boyaların da kendisini göstermesi. İlginç bir şekilde 2012 mutfak dekorasyonunda karşımıza çıkan yaldızlı renkler ışıltılı bir mutfağa sahip olmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilecek gibi görünüyor.

yeşil mutfak modası 2012

yeşil mutfak modası 2012

Mutfak renklerinde 2012 yönelimleri daha genç ve enerjik renklerden oluşuyor. Moda, bu renkleri aynı mutfakta farklı duvarlarda kullanmak şeklinde de kendisini gösteriyor.

Mutfakta karşılıklı duvarlarda birbirinden farklı renklerin kullanımı bu yılın en çok öne çıkan dekoratif uygulamalarından. Kalıpların yıkıldığı 2012 mutfak dekorasyon modasında sıra dışı uygulamaları denemek, birbiri ile alakası olmayan renkleri aynı mutfak içerisinde yoğurmak oldukça ilgi çekecek gibi görünüyor.

One comment

  • yeşil mutfak modası 2012

    bu mutfakta kullanılan kapak akrilik mi ve üreticiye ulaşabileceğimiz herhangi bir iletişim adresi var mı? birkaç site inceledim fakat yeşilin bu tonuna rastlamadım bu konuda beni bilgilendirebilir misiniz.teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir