Buzdolaplarınızı Yenilerken Dikkat Edin

Her elektronik ürünün belirli bir ömrü vardır. Buzdolaplarının ise ömrü yaklaşık 8 ile 10 yıl arasındadır. Bu süre sonunda değiştirilmeyen dolaplarda aşırı enerji tüketimi, buzlanma, yeterli soğutmama gibi sorunlar çıkmaktadır. Yeni bir dolap alırken dikkat etmeniz gereken hususları sizlerle paylaşmak istedik.

Alacağınız üründe öncelikle boyutların sizin mutfağınıza uyup uymadığına, mutfağınıza en uygun dolap olup olmadığına, teknik destek servislerinin yoğunluğuna özen göstermelisiniz. Bütün bunların yanı sıra istediğiniz özellikleri bulduğunuz dolabın en son dikkat etmeniz gereken özelliği ise mutlaka az enerji tüketimi yapması olmalıdır.
Dolaplarınızı daha verimli kullanabilmek için ayda bir zedelemeyecek bir fırça yardımı ile temizlemeli, otomatik yapılan defrost özelliğini yılda bir kere mutlaka yetkili servis elemanlarına yaptırmalısınız.

buzdolaplarında dikkat edilmesi gerekenler

buzdolaplarında dikkat edilmesi gerekenler

Dolabınızı yerleştirdiğinizde mutlaka duvar ile arasında 10 santim boşluk olmasına dikkat etmelisiniz. Hava sirkülâsyonunu sağlayarak enerji tasarrufu sağlamanıza yardımcı olacaktır.
Fırın, ocak gibi ısı yayan aletlerin yanında bulunan dolaplar soğutma işlemi için daha fazla enerji harcarlar. Dolaplarınızın yanına ocak veya fırın koymamalısınız.

buzdolaplarında dikkat edilmesi gerekenler

buzdolaplarında dikkat edilmesi gerekenler

Dolaplarınıza koyacağınız yemeklerin mutlaka oda sıcaklığında olması gereklidir. Ne kadar sıcak koyarsanız gıdaları dolabınız soğutmak için o kadar fazla enerji harcayacaktır.
Soğuk hava kaybının fazla olmaması için dolap kapılarınızı mümkün olduğunca az açık tutmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir