Mutfağınızda Yer Açın

Mutfağınızın darlığından ve istediğiniz gibi yer bulamamaktan şikâyetçi iseniz küçük ipuçları ile mutfağınızda yeni alanlar elde edebilirsiniz.

1- Mikrodalga Fırın İçin Sehpa: Mutfak tezgâhınız da yer darlığından şikayetçi iseniz tezgah üzerinde bulunan mikrodalga fırınınız için ayaklarında tekerlek bulunan bir sehpa alarak mutfağınızda kullanmadığınız bir köşeye yerleştirebilirsiniz. Alacağınız sehpanın dolaplı veya çekmeceli olması ise işinize fazlası ile yarayacaktır.

mutfak dekorasyonları

mutfak dekorasyonları

2- Genellikle alüminyum folyo ve selpak havluları asmak için kullandığımız dolap altları şarap kadehlerinizi, ayaklı bardaklarınızı asmak için raf oluşturabileceğiniz yerlerdir. Bardaklarınızı buralara asarak hem hoş bir görünüm elde edebilirsiniz, hem de bardaklarınızın yer kaplamasını önleyebilirsiniz.

3- Hiç bir dolap bulunmayan duvarlarınıza uygulayacağınız raf sistemleri oldukça kullanışlı bir alan kazanmanızı sağlayacaktır. Raflarınıza uygulayacağınız değişik menteşeler, çiviler ve değişik renkler ile dekorasyonda da oldukça hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

mutfak dekorasyonları

mutfak dekorasyonları

4- Davlumbaz gibi aletlerin borularının içerisinden geçtiği dolaplara raf uygulaması yaparak bu alanları baharatlarınızı koymak için kullanabilir ve değerlendirebilirsiniz.

5- Mutfağınızda köşelerde bulunan dolaplar var ise, dolaplarınız oldukça yüksek ise yetişemediğiniz alanlar ölü alan olarak tabir edilmekte ve işe yaramamaktadır. Bu alanları kullanarak alanları değerlendirmek için küçük bir tabure veya katlanabilir merdiven alarak bu alanları kullanıma açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir