Mutfak Aydınlatmaları

Mutfak aydınlatma konusu her ne kadar dikkat edilmesede insanların iştahını bile etkilediği kuşkuşuz..

Mutfak aydınlatmaları

Mutfak aydınlatmaları

Işığı yönetmek, özellikle ev yaşamında önemli bir nokta… Farklı kullanım amaçlarına göre çeşitlenen aydınlatma armatürleri, hangi amaçla ortamı aydınlatacağına göre değişik kategorilere ayrılıyor. Yemek odaları da bu anlamda özel olarak ele alınması gereken yerler arasında…

Koçtaş koleksiyonunda, modernden klasiğe dek bir çok tercihi yanıtlayan model aralığı bulunuyor. Bu modellerin oluşturulmasında dikkat edilen ana unsur, yemek saatlerinin konforlu ve şık zamanlara dönüşmesi, doğru aydınlatma ile yakalanan bu keyfin artırılması…

Son yıllarda yemek masalarının tam üzerinden gelen aydınlatma seçenekleri, yemek sırasında doğru görüş aydınlığını sağlarken, aynı zamanda zevkli masa kurgularını da üst seviyede vurgulayabilecek bir kaynak oluşturuyor.

Yemek masasının tam kararında aydınlatılması için dengeli bir ışık dağılımına özen gösteriliyor. Bu da genelde çok kollu ve her bir kolunda son teknolojiyi taşıyan ampullerle sağlanıyor.

Salonların aksine yemek odalarında, modellerin odanın ortasına dek uzayan sarkıtmaları bulunuyor. Böylece yakın bir ışık kaynağı elde ediliyor. Tasarımların estetik kurguları da bu doğrultuda hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir