Mutfak Kazalarından Korunun

Mutfaklarda geçirilen süreler arttıkça kazalarda çoğalıyor. Bu kazalar kimi zaman ufak olarak atlatılsa da bazı durumlarda ciddi yaralanmalara ve yanıklara yol açabiliyor. Mutfak kazalarından korunmak için küçük önemleler almanız yeterli olacaktır.
– Fırın gibi sıcaklık yayan ürünler çocuklarımızın dikkatini fazlası ile çektiğinden camına dokunduklarında yanıklarla karşılaşma sorunları çıkabilmektedir. Bu gibi sorunlar yaşanmaması için fırın gibi ürünleri ankastre mutfakların orta bölümlerine yerleştirmek çok daha doğru bir karar olacaktır.

mutfak kazalarından korunma yolları

mutfak kazalarından korunma yolları

– Ocaklarınızı kullanma işlemi bittikten sonra kapattığınızdan emin olun. Mutlaka kontrol edin, gaz sızıntıları sonucunda zehirlenmelere neden olabilmektedir.
– Küçük ev aletlerinizi kullanmadığınız zamanlarda mutlaka prize takılı olmadığından emin olun. Ayrıca çocuklarınızın ulaşamayacakları yükseklikte saklayın.

mutfak kazalarından korunma yolları

mutfak kazalarından korunma yolları

– Hafif mutfak eşyalarınızı üst dolaplara yerleştirirken daha ağır olanları alt dolaplara yerleştirmeye özen gösterin.
– Yerde kullanacağınız döşemelerin kaymayan ürünler olmasına özen göstermelisiniz, yere dökülen maddeleri hemen silmeye özen göstermelisiniz.
– Bıçak veya kimyasal temizlik malzemelerini bulundurduğunuz dolap veya çekmecelerin kilitli olmasına dikkat edin.
– Yer döşemelerinizi seçerken uzun yıllar kullanabileceğiniz ve kabarıp çatlamayacak ürünleri tercih edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir