Mutfaklarda İşlevsellik

Mutfaklar sadece yemek yapmanın dışında arkadaşların ağırlanıp kahve ikram edildiği, ailelerin akşamları yemekte bir araya geldiği, sohbet etmek için oturulup çay içilen mekânlar haline geldi son yıllarda. Bu kadar kullanılan bir mekânın dekorasyonunda yapılacak değişiklikler hem mekânı daha davetkâr kılar, hem de geçirilen vakitlerin daha hoş olmasını sağlamaya yardım eder.

mutfaklarda işlevsellik

mutfaklarda işlevsellik

Mutfak düzenlemesinde en çok vakit geçiren, mutfağı en çok kullanan kişinin istekleri ve tercihleri doğrultusunda değişiklikler yapılmalıdır. Kullanılan alanlardan yeterince fazla faydalanmak için portatif dolaplar veya monteli raflar kullanılabilir. Duvarlara monte edeceğiniz raflar kavanozlarınızı ortadan kaldırabilmenizi ve alan genişliği yaratmanızı sağlayacaktır. Mutfağınızda eşi kırılmış parçalarını var ise bunları mutfağınızdan çıkarmalı ve yer kaplamalarını engelleyebilirsiniz. Mutfak dolaplarınızı tavana kadar uzatabilir ve az kullandığınız malzemeleri üst raflara koyabilirsiniz.

mutfaklarda işlevsellik

mutfaklarda işlevsellik

Küçük araç gereçler için kapaklı dolaplar alabilir ve içerisinde ne olduğunu belirten etiketler kullanabilirsiniz.
Mutfak tezgâhınızda yeriniz var ise ikinci bir lavabo ekletebilirsiniz. Bulaşıkları yıkarken ikinci lavaboyu durulamak için kullanabilirsiniz. Tezgâha raylı bir sistem ile ekleteceğiniz masa ile yer kazancı sağlayabilirsiniz. Yemek vaktinde açacağınız masayı yemek bitiminde tekrar kapatmanız yer genişliği kazanmanıza yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir