Mutfaklarınızı Koruyun

Mutfaklarınızı Koruyun

Mutfağınızdaki yiyecekleri mutlaka korumak için buzdolabı gibi yerlere koyarsınız.Bunun nedeni ise yiyeceklerinizin ömrünü uzatmaktır.Ancak ürünü buzdolabına koyduğunuzda elbette ömrü uzayacaktır ama nasıl koyduğunuza da bağlı.Eğer iyi bir yerleştirme yaptısanız belkide o ürünün ömrü daha fazla uzayacaktır.

mutfaklar

mutfaklar

Bozdolabınızın açtığınızda gördüğünüz ilk yer olan kapı bölümüne terayağı ve yumurtalarınız gibi ürünleri koyabilir ayrıca reçel gibi ürünleride burda muhafaza edebilirsiniz.Ancak meyve ve sebze sularının buzdolabında tutulması pek iyi bir şey değil.Bunu uzmanlarda söylüyor.

Ayrıca bahsettiğim bu kapı bölümene kozmetik ürünlerinizide koyabilirsiniz emin olun bu makyaj ürünlerinizin kulanımı daha da kolaylaşacaktır.

buzdolabı

Gelelim buzdolabınızın alt kısmına.Burda hemen pişireceğiniz ürünleri tutabilirsiniz.Örneğin balık ve çiğ eti gibi ürünleri.Peki ya neden hemen pişireceğiniz dedim çünkü bu ürünleri 1 gün içerisinde tüketmelisiniz.Eğer daha fazla uzun bir zaman sonra tüketecek iseniz o ürünü mutlaka derindondurucu gibi yere koyunuz.

Bir diğer bölüm olan sebzelik bölüme ise özellikle şimdi sayacağım ürünleri koymamalısınız.Domates,egzotik meyve diye adlandırılan vitamin dolu meyveleri,portakal ve mandalina gibi ürünleri ve turunçgilleri burda muhafaza etmeyin.Çünkü burda bu ürünleri tutarsanız tatları bozulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir