Yemek Odası Takımları

Bu konumuzda Ev yemek odası takımları ve yemek odası yenilemenin pratik yolları hakkında bilgiler vereceğiz.

Yemek Odası Takımları

Yemek Odası Takımları

Yemek odanızı dekorasyonunu tamamlamak için değiştirirken aydınlatma ve renkten de faydalanın. Hatta sandalyelerin kumaşından masanın etrafındaki her bir aksesuarın işlevsel özelliklerine kadar her şeyi dengeli bir biçimde yerleştirmeniz gerekir
Renk kumaş ve desenlerin muhteşem uyumunu yakaladıktan sonra kendi stilinizi yansıtabilirsiniz. Yemek odasını değiştirirken izlemeniz gereken yolu ve neleri göz önünde bulundurmanız gerektiğini hesaba katarsanız istediğiniz modeli oluşturmanız çok daha kolaylaşacak.

Yemek Takımı Modelleri

Yemek Takımı Modelleri

Yemek odanızda değişiklik yapmak istiyorsanız eski tarzı artık sizi sıkmaya başladıysa renklerin size çağrıştırdıklarından yola çıkarak yepyeni bir tarz yaratabilirsiniz.
Yemek odaları ile ilgili en son yenilikler genellikle modern mobilyalarla sunulan elma ve fıstık yeşillerinin süslediği iştah kabartan, doğal , rahatlatan ve yalın bir atmosfer yönünde. Fakat sizler doğal renkleri tercih edebilir bu renklerden esinlenebilir, yemek odanızda kendinize ait dokunuşlarda oluşturarak yeni trendi kendiliğinden oluşturabilirsiniz.
Yemek odanız iyi ışık alan bir yerdeyse buna en uygun renk beyaz olacaktır, aksesuar seçiminde ise beyaza eşlik edebilecek parlak renkler seçmenizde yarar var. Mesela çimen, elma ve fıstık yeşili yemek odanızı sadeleştirip doğal bir görünüme kavuşmasını sağlarken, turuncu ve sarı gibi renkler iştahı çağrıştırır ve muhteşem atmosferler yaratır.

Eğer Yemek odanız yeterince ışık görmüyorsa bu kez de koyu renkler kullanarak uyum yakalayabilirsiniz. Zemin içinse ahşap veya dore ve lamelerin hüküm süreceği muhteşem bir atmosfer için parlak gri seramik karolar kullanabilirsiniz. Eğer odanızın davetkar bir görünüme sahip olmasını isterseniz kullandığınız renklerle bunu yansıtabilirsiniz. Mesela yemek odası veya mutfak gibi bölgeler de koyu mavi ve mor gibi renklerin tercih edilmesi önerilir.Bu renklerse turuncu ve sarının aksine iştah kapatıcı renklerdir. Ahşap sıcaklığının hüküm süreceği bir yemek odasında beyaz, sarı, turuncu, kırmızı veya yeşil ve açık mavi gibi renkleri de tercih edebilirsiniz.Sizin seçiminiz: İster çılgınca; ister doğal bir ortam yaratmak isteyin bu renklerin muhteşem uyumunu kullanarak istediğiniz tarza ulaşabilirsiniz.

Yemek Odası Fiyatları

Yemek Odası Fiyatları

Yemek odanızın döşemesi ve duvar rengiyle ilgili yapacağınız değişime başlamadan önce göz önünde bulundurmanız gerekenler:

Kumaş tercihi: Yemek odasında kullanacağınız kumaşlar özellikle kir tutmayan ve kolay temizlenebilen kumaşlardan seçilmelidir. Bunlar için en uygun olanları da keten ve pamuk tarzı kumaşlar.Sentetik kumaşlarsa kolay kir tutmadığından bu kumaşları da yemek odanızda koltuklarınız veya sandalyeleriniz için kullanabilirsiniz

Temel ihtiyaçlar: Yemek odasından bahsediyoruz peki yemek odası dizerken en çok dikkat etmemiz gereken husussun en temel ihtiyaç olan mobilya seçimi olduğunu biliyormuyuz. Yemek masa ve sandalyeleri tamamen sizin yaşam biçiminizi yansıtacağından bu seçime dikkat edin. Mesela küçük çocuklu aileler kumaş kaplama sandalyelerden kullanmamalılar. Daha samimi aileler yuvarlak masayı seçerken geometriye önem veren simetriden hoşlanan başka bir ailede masayı dikdörtgen seçebilir. Mobilya seçimlerinde dergilerden yararlanabilir veya marangoza istediğiniz mobilya tarzını belirtebilirsiniz

Aydınlatma: aydınlatma seçimlerinizde yemek odası için ne çok ağır aydınlatma ne de loş bir aydınlatma kullanın. Bunun ortasını bulmaya özen gösterin.Bu sebeple yemek alanında ayaklı lambadeleri, beyaz ışığı ve yemek masasının üzerine sallandıracağınız sarkıt lambaları kullanabilirsiniz.

Yemek odasını planlarken

İşe ölçü almaktan başlayın. Bu arada dekoru engelleyebilecek kapı pencere priz gibi ayrıntıları da hesaba katın

Kendinize bir liste yapın. Ölçüleri ölçüden sonra renk tercihine geçebilirsiniz. Kullanacağınız desenler ve bu desenlerle uyumlu renkleri oluşturun

Mobilyaları alma işlemine geçebilirsiniz. Eğer bütçeniz kısıtlıysa kendi mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz.

Raf, ayna, dolap gibi uygun bölgelere monte edin.

önceden seçtiğiniz perdeleri asın bazı renkleri astığınız bu perdelerle uyumlu hale getirin

halı yerine kolay temizlenebilen bir kilim seçin

Tüm bunlar bittikten sonra aksesuarlarınızı yerleştirebilirsini.

Yemek odası fiyatları firmadan firmaya değişiklik göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir