2011 Geçmişe dönüş modası

50 lerin mobilya tarzları 2011 ile yeniden başrole geçmiş gibi görünüyor. Gerek sağlamlık gerek form açısından 50 lerin mobilya tarzları kadar sağlam malzemenin ve sade formun kullanılmıyor olması da biraz bu geri dönüşte etken olmuş durumda.

2011 Geçmişe dönüş modası

2011 Geçmişe dönüş modası

Eski model büfeler, sehpalar, masalar, puflar, berjerler, koltuklar ve sandalyeler yeniden vitrinlerdeki yerlerini aldı. Eski güzel günleri özleyenler kadar o günlerin güzelliğine hayran olanların da ilk tercihi halini alan ürünler, bütünlükleriyle de göz dolduruyor.

Formları değişmemiş bu ürünler bazı yanları ile de modernize edilmiş durumda. Özellikle çekmecelerde ve diğer iç döşemede teknolojinin kolaylığı tüm özellikleriyle uygulanmış durumda.

Abajur,lamba, sehpa üstü aksesuarları gibi türlü aksesuarlarda sanki bir köşede saklanmış gibi vitrinleri kaplamış durumda. Işıklandırmanın önemli olduğu o günlerdeki gibi şık abajurlar evlere ışık ve sadelik veriyor.

En ilginç detay ise televizyon sehpalarında görülüyor. 50 lerin ünlü “gelecek dizayn” abajur tipi televizyon sehpaları bugün de oturma odalarındaki küçük televizyonların çevresini kaplamış durumda .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir