Elektrikli battaniye

Elektrikli battaniyeler 90ların başına kadar evlerin ve yatak odalarının baş tacı elektrikli ürünlerdi. Evlerde doğalgaz ve kalorifer sistemlerinin artması ile elektrikli battaniyeler de birçok ürün gibi depoya kaldırıldı.

Ancak 90larda kaldı sanılan elektrikli battaniyeler ısınma masraflarının çok yükselmesi sonrası yeniden yatak odalarımıza girdi. Doğalgaz ve kömüre yapılan zamların dayanılmaz bir hale getirdiği faturalar bizi daha geçici olan elektrikli battaniye çözümüne itti.

elektrikli battaniye

elektrikli battaniye

Elektrikli battaniyelerle ilgili ilk çıktığı günden beri yapılan güvenlik tartışmaları da bu sayede yeniden alevlendi. Elektrikli battaniyelerden çok memnun olanlar kadar, tehlikeli olduğunu düşünenler de oldukça fazla.

Elektrikli battaniyeyi kimler kullanmalı sorusuna uzmanlar önce kimler kullanmalı diye sorulması gerektiği cevabını veriyorlar. Uzmanlara göre elektrik içerdiği için çocuklar ve bebeklerden kesinlikle uzak tutulmalı.

Battaniyenin fazla ısınmasını veya elektriksel bir problemi çözemeyecek yaştaki çocuklar ciddi sağlık problemleri ile karşılaşabilirler. Battaniyeyi fişten çıkarıp takmakta zorlanacak yaşlılar için de çok yararlı olmasına rağmen elektrikli battaniye tavsiye edilmiyor. Engelliler için de elektrikli battaniye büyük bir risk demek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir