Klima Nereye Takılmalı

Yaz aylarının özellikle son yıllarda dayanılmayacak kadar sıcak geçmesi, insanları alternatif yollara itmiştir. Bu alternatif yolların başında ise, iklimlendirme teknolojileri gelmektedir. Eskiden bir lüks olarak görülen klima bugün olmazsa olmaz ihtiyaçların arasına girmiştir.

Klima, gerek evlerde gerekse işlerde oldukça sık kullanılmaya başlanmıştır. Ancak son zamanlarda sıkça duyduğumuz klima verimliliği oldukça önemlidir.

klima

klima

Klima almaya karar verdikten sonra, ne kadar kaliteli bir klima alırsanız alın, klimanız eğer doğru yere takılmadıysa aldığınız verim oldukça düşük olacaktır. Bundan dolayı hem maddi hemde manevi kayba uğramanız da cabası. Birçok insan sıkça klima nereye takılmalı diye sormaktadır. Klimanın takılacağı yer konusunda en belirleyici husus, klimanın elektrik tesisatına, su tesisatına ve dışarıya açılan bir bölüme yakınlığıdır.

Diğer belirleyici olan husus ise, klimanın monte edileceği duvarın yapısıdır. Çünkü klimanın içe açılan bir kısmı olduğu gibi dışarıdada oldukça ağır bir motoru vardır. Bunun için klimanın monte edileceği duvarın yeterli kalınlıkta olması çok önemlidir. Bunun dışındaki daha teknik detayları, klima  montesi için gelen yetkililerden alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir