Koltuk seçerken nelere dikkat etmelisiniz

Koltuk almaya karar verdiyseniz, öncelikle seçeceğiniz modelleri özenle incelemeniz ve odanızın boyuna göre bir koltuk seçmeniz marangozla ve ürün değişimi ile uğraşmamanızı sağlayacaktır.

Koltuk seçerken öncelikle iskeletinde bulunan tahtaların ne kadar sağlam olduğunu kontrol edin, bunun yanında konforuna ve üzerindeki örtülere dikkat etmeniz de ayrıca önemli olan bir husustur.

koltuk seçerken dikkat edilecekler

koltuk seçerken dikkat edilecekler

Kumaşı seçerken, oturulup kalkılan yerlerde parlaklıklar oluşmaması, leke tutmaması ve kullanımdan sonra sönüp kalacak bir şekilde olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Bunların yanında bez ile silindiğinde iz bırakmayan, teflon kumaşları seçmeniz mobilyalarınızın daha uzun süre gitmesini sağlar. Ayrıca suni deri gibi şık bir tasarım kullanmak isterseniz de yırtılma ve sıcaklık konusunda sıkıntı çekebileceğinizi göz önüne almalısınız.

koltuk seçerken dikkat edilecekler

Koltuk almadan önce şunu da düşünün, yeni bir koltuk almaktansa eski koltuğunuzun kumaşını değiştirip yeni kumaş taktırmanız daha az maliyetli olacaktır. Kumaşınızı seçip eski mobilyanıza kaplattırdığınızda ne kadar yeni olacağını görebilirsiniz.

Ayrıca koltuklarınızın yastıkları fermuarlı olmalı, küçük mekanlar için açık renkli mobilyaların kullanılması gerekir, ayrıca koltuklarınızı silerken tüylü ve kadife koltuklar için durulama suyuna biraz sirke koyarsanız mobilyalarınızın ne kadar çok parladığını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir