Vazo Çiçekleri

Havaların iyice ısınmasıyla beraber rengarenk çiçeklerde evlerimizde yerini almaya başladı.
Papatyalar,güller,yaseminler,karanfiller..Her biri güzellikleri ve kokularıyla ev dekorasyonuna yenilik katıyor.Evinizi rengarenk bir çiçek bahçesine çevirmek isterseniz size birkaç önerimiz var.

Vazo Çiçekleri

Vazo Çiçekleri

Öncelikle çiçeklerin çok taze olmalarına dikkat edin.Çiçekler,evinize getirene kadar susuz kalıp,canlılıklarını yitirebilirler.Bunun için soğuk su dolu bir kabın içine gelir gelmez çiçekleri koyun ve bir kaç dakika bekletin.Eski canlılıklarına kavuşacaklardır.
Çiçeklerinizin daha uzun yaşamasını istiyorsanız 3 günde bir saplarından birer santimetre kesin.Bu sayede çiçeğin su alış veriş kanalı açılmış olur ve daha iyi beslenir.
Yayvan ve orta derinlikte bir kaseyi suyla doldurup içine petunya çiçeklerini koyabilirsiniz.Petunyalar suyun üzerinde yüzerken canlı tablo izlenimi yaratacaklardır.
Leylak seviyorsanız büyük bir şarap kadehini vazo olarak kullanabilirsiniz.Saplarını iyice kısaltıp kadehin içine yerleştirdiğinizde mor ve beyaz renkleriyle evinizin enerjisini değiştirecektir.
Sümbül gibi uzun gövdeli çiçeklerden hoşlanıyorsanız uzun ve dar vazolar tercih etmelisiniz.Evinizdeki cam şişeleri boyayarak ya da üzerine mum damlatarak yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.Böylece leylaklarınız içinde vazonuz hazır olacaktır.

Vazo Çiçekleri

Vazo Çiçekleri

Güllerin güzelliğini ön plana çıkarmak için renk kontrastına dikkat edin.Mesela kırmızı gülleri beyaz bir vazoya,sarı gülleride yeşil bir vazoya koyarsanız mükemmel bir görüntü sağlamış olursunuz.
Eğer evinizde balkonunuz veya terasınız varsa kilden yapılmış küpleri vazo olarak kullanabilirsiniz.Hatta kasımpatı ve papatyaları aynı vazoya koyarsanız ortaya şık bir görünüm çıkarmış olursunuz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir