Yapay Şelale Modelleri

Yapay Şelale Modelleri ve Önerileri

Balkon ev ve bahçelerinize dekoratif şelalelerden koymak ve  mekanlaırnızı canlandırmak ister misiniz? Bu alanda bir çok firma var ve bu firmalarla görüşerek sizin de böyle bir dekoratif ürünü elde etmeniz mümkün.

Yapay Şelale Modelleri

Yapay Şelale Modelleri

İstediğiniz ölçü ve şekilde bir şelale sizler için hazırlanarak, maddi gideri çıkarılarak sunulacak ve uygun şartlar sağlanırsa siz de yapay şelalenizi mekanlarınızda sergilemeye başlayacaksınız.

Eğer bir şeylerle uğraşmak ve kendinizie yeni bir hobi edinmek isterseniz zamanınızı dekorasyona harcamanızı tavsiye ederim. Üstelik kendi tasarım şelalenizi oluşturmanız bile mümkün. Bu sayede mekanlarınızda iç dünyanızı ve yeteneklerinizi konuşturabileceksiniz. Üstelik bu işin size çok fazla bir maliyeti de olmayacak.

Yatak Odası Yapay Şelale Modeli

Yatak Odası Yapay Şelale Modeli

Öncelikle kendinizi bri şelale tasarlamak istiyorsanız, portatif ev içi bir ürün mü yoksa sabit balkon ve teraslard akullanacağınız bir ürün mü olacağına karar vermeniz lazım. Bunun kararını verdikten sonra, malzemelerini almanız lazım. Bu malzemeler de çok pakalı değiller ve bütün inşaat firmalarından kolayıkla temin edebilrsiniz.

*** 2 kutu poliüretan köpük, 1 adet sert strafor, 1kg silikonlu silinebilir subazlı boya,1 adet iç filtre kafa motoru,40cm uzunluğunda dış filtre borusu,elyaf, sünger,silikon, tutkal, çekomastik, maket bıçak,su bazlı derz dolgu.

Yapay Şelale Modelleri

Yapay Şelale Modelleri

İlk olarak tasarladığınız şekile göre straforları kesip tutkalla yapıştırmanız lazım. su motorunun altta kalacak kısmını özel olarak hazırlamanız da lazım. Suyun akmasını istediğiniz üst noktaya, bir boruyla bağlantı yapmanız lazım. Daha sonra straforların üzerine poliüretan köpüğünü sıkıp, köpük halinde kalıplaşmasını beklemeniz gerekiyor. Bundan sonra su geçirmez derzi hazırlayarak, şelalenin su gelecek bölgelerine uygun bir kalınlıkta sıvanamız gerekli. Şelalenin rengini de derzi uygularken belirlemelisiniz. Derz de kuruduktan sonra fişi elektriğe takmanız yeterli olacaktır.

Suyun getirdiği huzuru dekorasyonla birleştirmek isteyenler,  haydi iş başına…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir