Asma tavanlar

Bir mekânın algılanmasında tavan, oldukça etkili bir alandır. Çünkü mekânın diğer bölümleri düşünüldüğünde en büyük alanı kaplayan bölüm her zaman tavandır.

Asma tavanlar

Asma tavanlar

Tavanların düzenlenmesi insanların yerleşik binalara geçmesinden beri çok önemli bir dekorasyon kolu olmuştur. Eski zamanlarda el yapımı formlar ve avizeler ile hayat bulan tavanlar, bugün farklı aydınlatma sistemleri ve tavan dekor yöntemleri ile bambaşka bir açı kazanmıştır.

Bugün farklı formlar, farklı ürünler, farklı ışık tarzları ile bambaşka tavanlar yaratmanız mümkündür.

Sadece dekorasyon değil tavandaki her türlü tesisatı gizlemek, aydınlatma armatürleri, yangın detektörleri koymak, akustik koşulları ayarlayıp ses sisteminizden daha çok verim almanızı sağlamak, benzersiz iç mekânlar yaratmak da tavan tasarımlarında düşünülen ayrıntılardır.

Bu konuda modüler asma tavan sistemleri iyi bir örnektir ve sıkça kullanılmaktadır. Metal, taş yünü, ahşap, lamel gibi birçok çeşidi vardır. Sorunlu tavanlarda uygulanması zor ve zahmetlidir.

Daha çok geniş ofislerde kullanım alanı bulmuştur. Son yıllarda piyasaya giren yanmaz malzemeden asma tavanlar da tüketicinin talep ettiği ürünler arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir