Homteks Duvar Kağıdı

Homteks perde ve duvar kağıdı üretici firması..

Homteks Duvar Kağıdı

Homteks Duvar Kağıdı

Homteks tarafından evlerimize konuk edilen perdelerin yaratıcıları; dünyanın yakından tanıdığı; dizayn, tasarım, kullanım özellikleri ve kolaylıkları ile ön plana çıkan firmalardan oluşuyor.

Bu markalar arasında ayrıcalıklı yerleri bulunan Rubelli ve Zimmer & Rohde; tasarımda sınırları o denli zorluyor ki; tasarlanan kumaşları üretmek için gerekli olan makineleri ve gerekli aparatları da özel olarak ürettiriyor.

Yine Homteks sunumları içinde yer alan Casamance ve Camengo firması; brode, renk, kombin, kumaş strüktürleri üzerine uzmanlaşmış bir kuruluş olarak karşımıza çıkıyor. Omexco ve Arte markalarına gelince… Bu firmalar son derece özel duvar kaplamaları geliştiriyor. Tasarım ve üretimde geldikleri nokta, bu kuruluşları rakipleri arasında ayrıcalıklı bir düzeye ulaştırmayı başarıyor. Ürettikleri modellerin kusursuz tasarımlarının yanı sıra; yanmazlık sertifikaları, gemi sertifikaları, güneşten solmama, tamamen ekolojik (doğaya geri dönüşümlü) olma, akustik olma ve leke tutmama gibi çok önemli özellikleri de bulunuyor. Sheila Coombes ise tamamen tasarım üzerine, çalışan bir İngiliz… Çok özel desen ve tasarımları, etkileyici finishing teknikleri ile birleştiren Coombes’in şık çalışmaları da yine Homteks koleksiyonlarında ilgilisi ile buluşuyor.

Tüm bu güçlü markalar; dünyanın bir çok ülkesinden bir araya geliyor ve bir anlamda iç dekorasyonda modanın izlediği yolu da gözler önüne serebiliyor. 2009 yılının Yaz-Sonbahar sezonunda; kumaş ve duvar kaplamalarına zenginlik geldiğini ve özellikle perde ve döşemeliklerde parlak kumaşlara, dokulara yönelinildiğini söylemek mümkün…

Tasarımlarda ipek üzeri brodeler, altın veya gümüş ipliği kullanılarak zenginleştirilmiş. Tüllerin değişik ipliklerle beraber dokunması sayesinde farklı dokular elde edilmiş ve devore (desenlerin mum ile kaplanmasından sonra asit ile yakma işlemi) tekniği ile desen verilmiş. Kabartmalı dokulu kumaşların ön planda olduğu koleksiyonlarda ipek veya tül gibi ince kumaşların üzerine kalın ve büyük brodeler çalışılmış. Bu brodelerin çevresine ise deseni tamamlayacak altın veya gümüş baskılar yapılmış. İpeklerin ve tüllerin üzerine brode ile beraber çeşitli boncuklar işlenerek, değişik havalar da yaratılmış.

Duvarlarda 2009 modası

Duvar kaplamasında da daha parlak dokulara doğru bir yönelme bulunuyor. Çoğunlukla ipek, keten, sedef, cam küreler, nonwoven ve mica denen taş dokulu duvar kaplamaları tercih ediliyor… Ayrıca floklu duvar kaplamaları da yılın gözdeleri arasında yer alıyor. Bu sezon petrol mavisi, vizon ve toprak renkleri ile pembe, fıstık yeşili, fuşya ve sarı tarçın oldukça revaçta olacağa benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir