Kalorifer peteği havası nasıl alınır

Kış mevsiminde baş ağrıtan kalorifer, ısınma, tesisat sorunları yazın gelmesi ile ikinci plana atılmış durumda. Ancak kaloriferleri yaza çıkarken temizlemek uzmanların sıklıkla önerdiği bir konu olarak dikkat çekiyor.

Kalorifer peteği havası nasıl alınır

Kalorifer peteği havası nasıl alınır

Kalorifer peteği havası almak özellikle kış mevsiminde içi dolmuş peteklerinizi yazın soğuk günlerinde de sorunsuz kullanmanızı sağlayacaktır.

Isınma uzmanları her ısınma sorununun amatörler tarafından çözülmesinin mümkün olmadığını ancak çoğu problemin kolay işlemlerle kullanıcılar tarafından da çözülebileceğini ortaya koymaktadırlar.

Özellikle kalorifer peteği havası almak ve su seviyesini kontrol etmek bu işlemler içinde yer almakta. Kalorifer peteklerinin yan tarafında bulunan vidalar özel anahtarı ile hafifçe çevrilerek dışarı çıkartılabilir.

Peteklerin içinde hava varsa dışarı çıkacaktır. Vidayı hafifçe çevirmek kalorifer peteğindeki suyun azalmadan sadece havasını dışarı vermekte çok önemlidir.

Uzmanlar biraz su görünceye kadar vidanın aynı konumda tutulması gerektiğini ve su çıkmaya başlayınca tekrar sıkılmasını önermektedir.. Bu şekilde ısınmayan ya da yarı ısınan kalorifer petekleri tam olarak ısınmaya başlayacaktır ve yaz temizliği tamamlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir