Astım Hastaları İçin Halı

Astımlar İçin Sağlıklı Halılar

Astım hastaları için havadaki toz ve partiküller büyük sorun teşkil etmekte. Ani tıkanmalara, öksürük krizlerine neden olan partiküller astım hastaları için ölümcül olabiliyor. Gelişen teknoloji ile astım hastalarının sorunlarına da çözümler bulunmaya başlandı.

Bu çözümlerden biri de partikül ve tozları tutan halılar. Son teknoloji ile üretilen bu halılar havadaki tüm zararlı parçacıkları büyük ölçüde tutma özelliğine sahip.

Astım Hastaları İçin Halı Resimleri

Astım Hastaları İçin Halı Resimleri

Havadaki toz ve partikülleri tutmak için kimyasallar uzun zamandır kullanılıyor. Fakat bu kimyasalların başka sağlık sorunlarına neden olduğu da aşikar. Partikül tutucu halılar ise bu tozları mekanik olarak tutmak üzerine tasarlanmış durumda. Bu sayede astım hastaları kimyasal maddelerin yaydığı gazlarla mücadele etmek zorunda kalmıyor.

Astım Hastaları İçin Halılar

Astım Hastaları İçin Halılar

50×50 boyutlarındaki halılar elektrikli süpürge ile rahatça temizlenebiliyor. Astım hastaları için üretilen halıların normal halılardan %80 oranında daha fazla toz tuttuğu gözlemlenebiliyor. Bu sadece astım hastaları için değil sağlıklı insanlar için de önemli bir oran. Halılar ömrünü tamamladıktan sonra çöpe atılmak yerine ayrıştırılıp yeniden imal edilebilmesi de bu halıları özel kılıyor.

One comment

  • akordeon kapı

    Gerçekten güzel düşünülmüş, ben çok beğendim. İnsanların hayatlarını kolaylaştıran bu türden ürünlerin üretilmesi insana mutluluk veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir