Balkonlarda Bitmeyen Bahar

Yazın gelmesiyle birlikte hepimiz temiz hava almak dışarda olmak isteriz.Evimizde de dogayla iç içe olmak isteriz.Bahçeniz olmadığı için üzülmeyin.küçücük bir balkona terasa bile bir bahçe havası verebiliriz.

balkon çiçekleri

balkon çiçekleri

İlk olarak balkonunuzda nasıl bitkiler yetiştirmek isteğinize karar vermelisiniz.Çiçekli bitkiler beraberinde arıları kuşları da çekebiliyor.Bu balkonunuza bahçe havası verebilir. Pek çok çiçekli bitkiler düzenli sulama isterler. Sulamayı sabah erken ya da akşam vakitlerinde yapmanız gerekiyor.Bitkinin iyi beslenmesi ve çicek açması için potasyum ağırlıklı gübreler kullanmak gerekir.

balkon düzenleme

balkon düzenleme

Küpe çiçeği sardunya begonya cam güzeli gibi çiçekli bitkiler uzun zaman renkli kalır.Küçük bütçeler ve hayal güzünüzle çok güzel bir balkon elde edebilirsiniz.Bu size hem uğraş hemde eğlenceli gelecektir.Değişik saksı bitkileri kullanarak onları sarkıtarak,yerleştirerek farklı biçimlerde yerleştirebilirsiniz .Bu balkonunuza hem şık hemde bahçe havası katacak sizi rahatlacaktır.Zamanınız yok diyorsanız bile küçük dokunuşlar yeterli.