Biraz Kendimize Zaman Ayıralım

Saç neden dökülür?

Saç, kadın ve erkeğin hayatında görsellik olarak önemli bir yer tutar. Kadınlarda ve erkeklerde yaşanan saç dökülmesinin en önemli nedeni kalıtımsal sebeplerdir. Saç dökülmesinin diğer sebepleri de demir, vitamin eksikliği ve hormonal bozukluklardan kaynaklanır.

Kadın ve erkeğin yaşı ilerledikçe saçlardaki dökülme farklı yerlerde farklı özellikler gösterir. kadınlarda saç dökülmesi erkeğe nazaran daha geç başlar. (botox)

Erkekte ise yaş ilerledikçe saç dökülme sıklığı ve oranı daha fazla gözlenir. Kadının yaşı ilerledikçe saçlarında seyrelme görünürken erkekte ise bu durum ön ve tepe bölgesinde meydana gelir ve zamanla kelleşmeye kadar gidebilir.

İşte bu noktada devreye Saç ekim merkezleri girer. Bu merkezlerde öncelikle saç dökülmenizin sebebi araştırılır çıkan sonuç neticesinde hangi tedavi uygulanacağına karar verilir.

Saç ekimi uygun görülürse ilaç tedavisiyle de desteklenir. İki çeşit saç ekimi vardır : ya bir bölgeden alan daraltarak ya da seyrelterek bu bölgedeki saçları kel bölgeye nakledilir. Asla yeni saç oluşumu gerçekleşmez ve tedavi sonrası semptomlar her hastada farklılık gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir