Çocuklarınız İçin Oyun Alanları Oluşturun

Oyun oynamayı çocuklarınıza yasaklamayın!

Çocukların yaşaması gereken en önemli şeylerden bir tanesi oyun oynamaktır. Oyun oynamak çocukların psikolojisini tamamıyla düzeltebilir nitelikteki bir eylemdir. Bu eylemden çocuklarınızı mahrum ettiğiniz sürece çocuklarınız içine kapanık veya tam tersi agresif bir yapıya sahip olabileceklerini belirtmek isterim. Çocuklar karakterlerinin büyük bir bölümünü oynadıkları oyunlarla tamamlarlar bu nedenle çocuklarınıza kontrolünüz altında oyun tercihi yaptırmalısınız.

Oyun çocuk için bu kadar önemliyken bazı oyunlar ise çocuğun karakteristik özelliğini değiştirebilmektedir. Örneğin erkek bir çocuğa kız oyunlarını oynatmak yanlış bir durum olabilir. İlerideki düşünce tarzı o yöne kayarak sağlık problemleri oluşabilir. Bu nedenle oyunlar konusunda siz ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir.

the image

Kral oyun gibi oyun sitelerinde çocuklarınızın oynayabileceği çok sayıda oyun mevcuttur. Bu oyunlar site sahipleri tarafından çocukların psikolojilerine ters bir etki yaratmayacak şekilde özenle ayrılmıştır. Çocuklarınızı bu tür güvenli oyun sitelerinde oynamasına dikkat ediniz. Ayrıca çocuklarınıza yanlış bir şey yaptıklarında cezalarını oyunları tamamen kesmek değil aza indirgemeniz yeterli olacaktır.

Çocuklarınızı kısıtlayacağınız yere aksine onlara ev dekorasyonlarınızda özel alanlar ayırmalı ve oyun oynamaları için bir fırsat tanımalısınız. Oynadıkları oyunlar onların zihinsel gelişimi açısından oldukça önemli, bunu unutmayın.

Birçok uzman evlerde çocukların rahatça hareket edebileceği odaların olması gerektiğini ve gerekiyorsa çocukların istedikleri gibi karalayabilecekleri bir duvar alanının ayrılmasının önemli olduğunu dile getiriyorlar. Siz de böyle yapabilir ve çocuğunuzun zihinsel gelişimi konusunda onlara bir fırsat sunabilirsiniz…

Çocukların Oyun Dünyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir