Deri koltuklar nasıl temizlenmeli?

Evimizde en çok kullandığımız dekorasyon malzemesi koltuklardır. En çok onlarla haşır neşir olmaktayızdır.

Koltuk kaplamaları kumaş olduğu gibi deri malzemesi de kullanılmaktadır. Oldukça şık ve hoş duran derinin dezavantaj gibi gözüken bir yönü temizliğidir.

Eğer deri malzemeye sahip koltuklarınızı temizlemenin püf noktalarını biliyorsanız, gelen misafirlerinizden övgüleri hak ediyorsunuz demektir.

Deri koltukları temizlerken dikkat edilmesi gereken temel nokta direkt olarak sabunlu veya deterjanlı malzemeyi dökmemenizdir. Deriye uygun bir beze dökeceğiniz temizlik malzemesini dairesel hareketlerle temas ettirmelisiniz.

Deri malzeme sudan hiç hoşlanmaz.  Bu yüzden koltuk üzerinde su kalmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca kullandığınız temizlik bezi de sulu olmamalı.

Nemli bezli sildiğiniz koltuklarınızı daha sonra kuru bir bezle temizlemelisiniz. Nemli bırakmamalısınız. Yoksa deri üzerinde bulunan tabii yağlar parlaklığını kaybeder. Olur da koltukların parlaklığını sağlayan yağlar kaybolursa, temiz kuru bir beze yeterli miktarda yağ dökerek iyice yedirmek gerekir.

Tertemiz, parlayan ve göz alıcı deri koltuklarınız için bu temizlik kurallarına dikkat edersiniz, mobilyalarınız evinizi en güzel şekilde göstermiş olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir