Eczane Dekorasyonları

Evlerimizin olduğu gibi eczanelelerimizin de bir dekorasyon düzenine ihtiyacı var. Bunu bildiğimiz için sizinle eczane dekorasyonu üzerine bazı bilgileri paylaşmak ve birkaç öneride bulunmak istedik…

Eczane dekorasyonu çalışmalarında önceliğimizi gelen müşterilerin gözünü yormamak üzerine yapmalıyız. Bunun için alanı daraltmamaya özen göstermeli ve kişilerin dinlenmesi için dekoratif oturma gruplarını tercih etmeliyiz…

eczane dekorasyonu

eczane dekorasyonu

Bazı insanlarımız eczacılara mümessil demektedirler Eczacılık ve mümessillik ikisi de tıp konularıyla alakalı meslekler olsalar ve meslekleri satışa dayalı gibi benzerlikleri olsalar da birbiriyle bağdaştıramayız. Eczacılar direk hastalarla muhatap olurlar ve onların şahsi, mesela fotokopi makinası mevcutsa fotokopi çekme gibi işlemlerini yaparak hastaların memnuniyetini sağlarlar. Fakat mümessillikte ise ilaçları reçetelere yazan doktorlara ve eczanelere satış temsilciliği yaparlar.

eczaneler

eczaneler

Mümessilliğin kelime anlamış satış temsilcisi demektir. İlaç firmaları adına hastanelere giderek, mesela vermiş oldukları promosyon çantaile ilaçlarını pazarlamalarını isteyebilirler. Bu yanlış anlaşılmasın çünkü bu bir rüşvet değildir. Piyasada tutunabilmek adına her zaman bu uygulama var olmuştur. Eczaneye giderek eczane çantası vererek müşteri potansiyelini arttırmak gibi taktikleri hep olmuştur.

Eczacılar müşterilerine verdikleri hizmetlerle müşteri kazanırlar, Tıbbi mümessiller ise verdikleri promosyonlar ile müşteri kazanırlar. İlaçların içerikleri hakkında yan etkileri hakkında çok bilgi sahibi olan eczacılar promosyon ürünleri de alsalar satış yapmaya da bilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir