Emlak Sektöründe Vinç Kiralama

Vinçler özellikle iş dünyasında, hayatı ve işleyişi kolaylaştırmak konusunda belkide en büyük yükü taşımaktadır. Minimum güçle, maksimum yük taşımak üzere tasarlanmış bu muhteşem aletlerin çeşitli amaçlara yönelik tasarımları mevcut olsa da özlerinde hepsinin işleyişi aynıdır.

Kiralık vinçlerde yükün ağırlığından etkilenerek oluşabilecek iş kazalarının önüne geçmek için çelik halatlar kullanılmaktadır. Çünkü normal halatlar zamanla deforme olmakta, gevşemeler ve esnemelerle kopma ihtimali ile karşı karşıya kalmakta; bu da vinç çevresinde çalışan işçilerin hayatını tehlikeye atmaktadır.

the image

İş hayatında en önemli şeylerden birisi de işin hızıdır. Kiralık vinçler sayesinde uzun ve yorucu uğraşlar vermek yerine, büyük bir hız ve güç tasarrufu yapılarak nakliyat ve taşıma işleri yapılabilmektedir. Genellikle limanlarda gemilere yükleme yapılmasında tercih edilen vinçler, inşaatlarda, araba tamirhanelerinde ve hatta kesimhanelerde dahi karşımıza çıkmaktadır.

Elbette nadiren bu tarz güç ihtiyacı olan firmaların büyük yatırımlar yaparak vinç satın almasına gerek yoktur. Halihazırda bir çok firma mevcut vinçlerini özellikle inşaat sektörü için kiralama hizmeti vermektedir. Vinç kiralama hizmeti kuşkusuz inşaat sektöründeki firmalar için bir nevi kurtarıcı niteliğini taşımaktadır. Kiralık vinç fiyatları; vinç satın almaya göre çok daha mantıklıdır diyebiliriz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir