Evde Çiçek Bakımı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çoğu insan çiçeklerin hastasıdır. Özellikle kadınların vazgeçilmezidir çiçekler. Kadınlar çiçekleri bir çocuk gibi büyütürler. Fazlasıyla ilgilenirler. Çiçeklere bakarken insan stresten uzaklaşır ve ruhu dinlenir. Çiçekler bir nevi insanı gençleştirmeye de yarar. Günlük stresten uzak tutması ile insanın doğasının güzelliğini ön plana çıkarır ve çok daha güzel bir insan profili ortaya çıkartır. Fakat çiçeklere dikkatli bakmak, gereken ilgiyi göstermek sadece sulamak ile bitmiyor, inceleyelim…

evde çiçek bakımı

evde çiçek bakımı

-Bahçelerden çiçek toplarken öğlen vakti sakın toplamayın. Ya sabah gündoğumu ya da akşam günbatımı yapınız. Çok daha sağlıklı olacaktır.

-Vazoya koyduğunuz çiçekleri ne sıcak ne de soğuk yerde muhafaza ediniz, ılık yer en iyisi olacaktır. -Ilık yerde daha uzun ömürlü çiçek yetiştirirsiniz.

-Vazonun suyuna biraz beyaz sirke ve toz şeker koyarsanız çiçekleri beslerken koruma görevini de yaparsınız. Zararlı bakterilerin üremesini engellersiniz. Tabi eski yöntemlerden olan Aspirinlerde zararlı bakterilerin oluşumunu engeller ve çiçeğin ömrünü uzatır.

evde çiçek yetiştirme

evde çiçek yetiştirme

-Geniş vazolarda bulunan çiçeklerin görüntüsü dağınık olabilir bu yüzden vazonun içine bir bardak koyup, çiçekleri bardağın içine yerleştirebilirsiniz. Ardından da üstüne bardağı örtecek şekilde su döküm işlemini yapabilirsiniz.

-Bazı çiçekler gölgeyi çok sever. Bu çiçekleri sehpanın üzerine yerleştiriniz. Güneşi direk alan pencere kenarlarından bu çiçekler hiç hoşlanmazlar ve çabuk solarlar.

Yukarıdakileri dikkate alırsanız yetiştirdiğiniz çiçeğin ömrü uzun olur ve çok daha güzel bir görüntüye sahip çiçekler yetiştirmiş olursunuz evinizde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir